Wpis z mikrobloga

DAX Futures - trend złamany i co teraz?
Popyt zdołał wzbić się na wyżyny mocy i mamy najpoważniejsze naruszenie trendu od początku roku. Najbliższe sesje powinny pokazać, czy to tylko wzrostowa rysa w bessie czy może coś więcej.

Najmniej wyraźnie sytuacja wygląda na wykresie tygodniowym, ponieważ kurs nie wyszedł znacznie nad linię trendu. Tylko wykres dzienny może dawać bykom pełnię szczęścia, bo na nim przełamanie widać jak na dłoni. Wzrostowy obraz mąci się tylko przez pryzmat interwału H4. Tam kurs jest w miejscu, gdzie wykonał się maksymalny teoretyczny zasięg ruchu i wypadałoby skorygować wybicie.
Czyli mamy jednocześnie złamany trend spadkowy z interwału dziennego i lekko naruszony trend na interwale tygodniowym, a H4 sugeruje czas na lokalną korektę. Spadkowe skrzywienie kazałoby mi grać S już na otwarciu poniedziałkowej sesji, ze stopem powyżej piątkowego maksa, jednak odpuszczę przynajmniej do środowej decyzji FED jakiekolwiek ruchy po krótkiej stronie.
To już czwarty wzrostowy tydzień w którym szukam shortów jednocześnie całkiem trafnie szacując siłę kupujących. Analityczną satysfakcję psuje jednak nadgryziony portfel, więc do środy pozostanę obserwatorem. Do tego czasu dla niedźwiedzi dobrym rozstrzygnięciem byłoby zamknięcie poniżej 13175 (zniesienie), a bykom wystarczy wszystko ponad to.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymywałem S z sierpnia. Miałem też 12 transakcji intra oraz dwie z poprzedniego tygodnia. Na wszystkich straciłem łącznie -250,5 punktu (S-189 S-158,5 L+19,5 L-21,5 L+15,5 S-145 L+141,5 L+58 S+29 S-44 S+34 S+29,5 S-19,5)

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września 18 września 25 września 2 października 9 października 16 października 23 października

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz
źródło: comment_1667153590Rwy9bfJt3ID0ItoClsWoao.jpg
  • 2
@DJ007: wrzucałem w piątek chyba post (o i le się nie mylę) z podobnymi screenami. Na wykresie widać „powrót” po spadkach wywołanych przez amazon i meta. Moim zdaniem to jest tylko powrót do poprzedniego kursu, a spadki będą dalej, biorąc pod uwagę, ze FED podniesie stopy i to nie 50pb tylko o wiele więcej. A kursy poszły w górę, bo płotki pomyślały o tym mitycznym pivocie i dlatego jest jak jest.
Tak czy siak uważam, ze dalej będzie spadać i tak na prawdę nic nadzwyczajnego się nie stało.


@szybciutki: To czy coś się stało czy nie, ocenimy oczywiście po fakcie. Jeśli jednak rynek wyrywa się w górę nawet przy kiepskim klimacie makro, to przy pewnym poziomie ruchów nie można tego ignorować. Mocniejsze trendy tworzą się nie tylko gdy wszystko nam pasuje, ale często w grę wchodzi zasada impetu. Rośnie wyciskanymi shortami, później