Wpis z mikrobloga

Jeśli się jedzie lewym pasem na autostradzie 150km/h, a za mną pojawia się jakiś koleś który chce jechać 180km i siedzi mi na dupie i mruga długimi, to ja mam obowiązek go przepuścić czy nie? Tak naprawdę przy prędkości 150km/h to ja non stop wykonuje jakiś manwer wyprzedzania względem aut poruszających się na prawym pasie w zakresie 100-130km/h.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #pytanie
  • 41
@cebularz_szkorbutnikowy: Są momenty, gdzie jadąc w okolicach 150 nie ma gdzie zjechać przez parę km ale to rzadkość - może spróbuj znaleźć lukę i zjeżdżać szybszym? Często z tyłu będzie sprawnie przyspieszający samochód (a nie cfel, co nie potrafi nacisnąć pedału gazu do końca czy zredukować biegu) i na prawym będziesz przez 10 sekund.
ALE oczywiście nie dupkowi od mrugania, bo taki myśli że pomruga i jest królem szosy.
Ja zachęcam
@cebularz_szkorbutnikowy: zjeżdżasz gdzie się da, następnie sam siadasz mu na dupie i mrugasz!

kiedyś trafiłem na takiego patafiana, wyprzedzamy tiry, kolejka na lewym pasie, ktoś tam na początku jedzie 130-140,
siada na dupie gość, mruga, mało się nie zesra,
w końcu mu zjechałem, zamieniliśmy się po prostu miejscami, dalej przed sobą miał te 5 innych aut z kolejki,
korek się rozładował i co? typ jechał... 160
jpdl.. mało się nie zesrał,
XD w cywilizowanych krajach, jak np. Austria, Szwajcaria, Dania, Norwegia, czy Finlandia - za takie akcje traci się prawko i płaci srogą karę. Ale w Polsce jak w lesie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) wannabe bogacze z pensją 2k euro netto miesięcznie podkreślają swój status mrugając na lewym jakimś paseratti czy innym arteonem w leasingu 102% . Lubie tak dla funu czasem im deptać jak się przede mną zwolni,
@fraciu: No to wtedy on ma obowiązek zmienić lewy pas na prawy bo porusza się 30 km poniżej dopuszczalnej prędkości i nie wykonuje manewru wyprzedzania bo na prawym pasie jadą szybciej