Wpis z mikrobloga

#insiderswiftuje

1 dzień

No i zaczęło się. Ogólnie to w tym pierwszym dniu już widzę, że będzie ciężko bo jak się nigdy nie miało z tym styczności to naprawdę trzeba się mocno skupić. Staram się nie kuć na blachę tak jak on to mówił, ale pełne skupienie naprawdę pożądane. Może się ktoś śmieje w tym miejscu przecież to są podstawy podstaw ale naprawdę nie miałem z tym wcześniej styczności i dla mnie jest wszystko kompletnie nowe.

Często musiałem korzystać ze słownika, że dobrze zrozumieć co autor ma na myśli. Ale nie na tyle żeby mocno to przedłużyło dzisiejszą naukę. To co dzisiaj się dowiedziałem jest mega ciekawe ale widzę też jak bardzo złożone i jak Paul w zasadzie naprawdę przekazuje tylko tyle ile na chwilę obecną jest niezbędne. Tzn takie mam wrażenie :)

Nie wiem czy nie wrócić jeszcze do materiałów dodatkowych z tej lekcji ale zobaczę ile będę miał dzisiaj czasu.

Może złe myśle ale dwie rzeczy sugerowałbym tym którzy chcą zacząć ten kurs:

1. Czytaj najpierw, a później sobie też zobacz filmik. Nie rób tak, że tylko czytasz bo filmik też świetnie czasem oddaje o co chodzi, czego słowo pisane nie pokaże (moim zdaniem)

i 2. Jak otworzysz np w pierwszym dniu "Introduction: Why Swift?" to nie klikaj na dole na kolejny temat bo nie wiem czemu ale nie jest to tam podzielone na dni. Tylko z dnia pierwszego przeskakujesz bez ostrzeżenia w dzień drugi.

Lepiej chyba klikaj po kolei jak na załączonym screenie.

Tyle ode mnie na dziś :) Mam nadzieję, że mało chaotycznie napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ios #swift #naukaprogramowania
Insiders - #insiderswiftuje 

1 dzień

No i zaczęło się. Ogólnie to w tym pierwsz...

źródło: comment_16673105229o0YbpG1DdIslZI2ymTnur.jpg

Pobierz
  • 2