Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Wróciłem dzisiaj do domu o 21 i zastałem zaplombowane drzwi do mojego budynku. Oczywiście brak żadnej wiadomości, ogłoszenia (pomimo tego, że każdy mieszkaniec ma wechata administracji osiedla). Tak wyglądają aktualne Chiny. A co się wydarzyło? Nie wiem. Pytamy policjanta, który stoi na dole i odpowiada dwoma słowami "kontrola pandemiczna"
xD
Usłyszałem od sąsiadów, że ktoś w naszym budynku miał 异常 czyli coś pomiędzy negatywnym a pozytywnym przypadkiem.

Podszedłem do drugiego wejścia to policjant tylko powiedział mi, że nie potrzeba robić zdjęć, więc nakrzyczałem na niego, że "jak chcecie sobie zamykać to zamykajcie, a ty nie masz żadnego prawa zakazywać mi robić zdjęć". Jak mnie usłyszał to nagle ucichł.

Co dalej zapytajcie? Niewiadomo. Może nas jutro otworzą, a może jutro nas wywiozą do obozu covidowego. Tak wyglądają aktualne Chiny. Ja od jutra zaczynam nagrywać co się dzieje na osiedlu (jeśli będzie coś się działo).

Na tę chwilę do mojego budynku można tylko wejść, ale nie można już wyjść. Ludzie ze zdjęcia odbierają dostawę zakupów, które zamówili przez internet.


Mój kanał na YouTube

#chiny #swiat #koronawirus #ciekawostki
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Wróciłem dzisiaj do domu ...

źródło: comment_1667831665EHnmUNpLymd3FmSXOq3MDY.jpg

Pobierz
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: dramat. Jakie miasto? Ja ostatnio byłem niemal równo trzy lata temu. Aż się wierzyć nie chce jak zleciało i jakie #!$%@? spadło na Chiny (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: Trzymaj się tam kontynentalny Mirku i jak coś to zapraszam do tych lepszych Chin po drugiej stronie cieśniny ( ͡º ͜ʖ͡º)

@fuji: z ciekawości jak z wjazdem i pobytem?
Podszedłem do drugiego wejścia to policjant tylko powiedział mi, że nie potrzeba robić zdjęć, więc nakrzyczałem na niego, że "jak chcecie sobie zamykać to zamykajcie, a ty nie masz żadnego prawa zakazywać mi robić zdjęć". Jak mnie usłyszał to nagle ucichł.


@matiwoj11: Jeszcze pare takich odzywek i będziesz z Chin na rowerze wyjeżdzał
inshallah - > Podszedłem do drugiego wejścia to policjant tylko powiedział mi, że nie...

źródło: comment_1667843890x0l3EC7GxCPFgGHQnfIeRX.jpg

Pobierz
@Grooveer mają znacznie niższa skuteczność, ale to nawet nie o to chodzi. Chiny podchodzą do covida tak, że ma być zero przypadków. Jak w 2020 roku to się jeszcze udawało i w tym samym czasie jak w Polsce milicja łapała za brak maseczki i pytała "z rybom, tak?" #pdk to tutaj był spokój. Od kwietnia/maja 2020 maseczki nosiliśmy tylko w komunikacji publicznej, mieliśmy normalnie otwarte restauracje, kina, galerie handlowe. Bez żadnego problemu
@matiwoj11 współczuję, jakoś od połowy 2021 chyba właśnie pojawił się wariant Delta bardziej zakaźny a później Omicron to już w ogóle. A tak przy okazji jeszcze spytam o władzę w Chinach - Ostatnio było głośno w mediach zachodnich, że obecny przywódca Chin poprzez swoich ludzi wyprowadził byłego przywódcę z kongresu partii. Zwykli Chińczycy to jakoś komentowali czy #!$%@??
@Grooveer akurat jeśli chodzi o ocenę tego co tam się dokładnie wydarzyło to nie byłbym taki pewny. Mogło być wiele powodów, a nie dokładnie ten opisany przez zachodnie media. Zachodnie media też często lubią dorobić teorię, która nie zawsze musi być w pełni prawdziwa. Mówi się, że Hu postarzał się w 5 lat o 20 lat, na nagraniu wyglądał na dość splątanego, demencja? A może nie? Może rzeczywiście był to pokaz siły?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: gdzieś czytałem że to wynika z bardzo słabej służby zdrowia w Chinach i że przy tej ilości zachorowań system bardzo szybko by się zapchał. Myślisz że ta teoria ma sens?
@qusqui21 Na początku to oczywiście miało sens. Natomiast teraz oczywiście są to czyste względy polityczne.
Miałem okazję leżeć w szpitalu i było bardzo dobrze. Prywatny, więc warunki hotelowe, ale to nadal był szpital gdzie można było korzystać z ubezpieczenia społecznego, więc to nie był żaden szpital VIP. Powiem tak, w małych miastach i wioskach słyszałem, że jest dramat. W dużych miastach zwykle jest bardzo dobrze. Za służbę zdrowia tutaj płaci się z