Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej,
Udzielam korepetycji z matematyki i mam zdolnego gnojka. Przygotowywuje go do do konkursu matematycznego, pisze etap rejonowy niedługo, raczej na pewno dostanie się do wojewódzkiego. Problemem jest to że przerobiliśmy już wszystkie zadania z ubiegłych lat, sporo z innych konkursów i innych województw. Widzę że zadania go zaczynają zwyczajnie nudzić. Szukam jakichś ciekawych i trudniejszych zadań,mogą być nawet zagadki logiczne/matematyczne.ale podkreślam że dzieciak chodzi do 8 klasy, więc na razie nie ma wiedzy z wielu funkcji itd (chociaż na jednych zajęciach na szybko mu wprowadziłem kilka zagadnień, dałem kartę wzorów z matury i napisał podstawową na 92% w 70 minut xD). Macie/pamiętacie jakieś ciekawe zadania? #matematyka #korepetycje #nauka #zagadka #zadanie
  • 24
@Keris jako korepetytor, choć dość młody (rocznik 93) śmiało mogę powiedzieć że materiał mocno się zmienił. Poziom zmalał jeżeli o to Ci chodzi jeżeli chodzi o lata 80',90'te.Ale ten gagatek jest naprawdę uzdolniony i żadne z tych zadań nie będzie problemem dla niego. Jeżeli chodzi o czasy wolnej Polski a lata 2020-2022 to podstawa drastycznie łatwiejsza, rozszerzenie drastycznie trudniejsze względem okresu po 2002r.