Wpis z mikrobloga

Szukam nowego samochodu dla żony. Jak to kobieta, upatrzyła sobie crossovery i wszelkie suvopodobne autka typu Yaris Cross czy C-HR.

Stąd kilka pytań ode mnie:
1. Którymi modelami i silnikami w nich warto się teraz zainteresować? Jaki wybór będzie najlepszy?
2. Czy pójście w silniki 3-cylindrowe to na pewno zły pomysł?
3. Benzyna, Hybryda czy Diesel (jazda głównie po mieście, więc Diesla chyba warto odrzucić)?
4. Czy hybryda to jakieś ryzyko?
5. Czy jest to dobry moment na zakup nowego auta? Czy są jakiekolwiek przesłanki, że wysokie już teraz ceny nowych samochodów spadną, czy będzie już tylko gorzej?

Zakup najprawdopodobniej w ratach jako klient indywidualny.

#motoryzacja #samochody #samochod #pytaniedoeksperta #toyota #kia #peugeot #volkswagen #cokupic #zakup #raty #kiciochpyta #pytanie
  • 51
@brh77603: @trzaichlac69: @Afera_zbozowa: @TurboTur: @SerTrapistow: @dzem_z_rzodkiewki: @Lonesome_road: @tazoo8: @kogi:
Pooglądaliśmy ostatnio trochę tych aut i szczerze mówiąc jeszcze większy mętlik w głowie...

Żonie najbardziej wpadła w oko ta CH-R, wg. mnie wykonanie w środku chyba najgorsze z tego co sprawdzaliśmy, wygłuszenie faktycznie dupy nie urywa, ale wydaje mi się, że nie jest tak tragiczne jak to się mówi, podobnie z tym "wyciem" -
@roninq6: W cenie CHR masz niro większe , bardziej nowoczesne i przestrzenne w środku. Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie nadal kupują ten samochód. Środek ciasnawy klaustrofobiczny, bagażnik malutki, z tylu ciasno, niczego nie widać. Obejrzyjcie jeszcze raz niro i koniecznie zróbcie jazdę próbną
@dzem_z_rzodkiewki: Możliwe, że sprawdzimy, bo to ciekawa opcja zwłaszcza pod kątem ich hybrydy (bez plug-in), ale na pierwszy rzut oka wnętrze trochę mniej ładne niż w xceed, hr-v czy t-rocu.

@kogi: Pewnie jest tak jak mówisz, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że to auto jest trochę... dziwne, np. "to coś" nad tylnymi nadkolami w innym kolorze (po co? dlaczego?), no i ten ogromny tablet jak w Sportage chyba też nie
@roninq6:
Hybryda Toyoty > Tesla > cala reszta hybryd i spalinowych kaszlakow. Dlatego tyle tego jezdzi we flotach i tak rzucaja sie na to taxiarze jak kiedys na slynnego mercedesa. Dodatkowo to lider sprzedazy (Corolla konkretnie)

1. Corolla, Yaris. C-HR typowe babskie auto - z zewnatrz sprawia wrazenie masywnego, wewnatrz jest małe i mniej funkcjonalne od Corolli. Bardzo male okna i ciemno w srodku. Dla kobiet akceptowalne (mojej tez sie podoba,
Pobierz rtp_diov - @roninq6: 
Hybryda Toyoty > Tesla > cala reszta hybryd i spalinowych kasz...
źródło: comment_1668288063RzhqTb9UuJSMIjCy9VUDd9.jpg
@Lonesome_road: z tymi automatami chodzi o to, że są one dostępne tylko w wersji hybrydowej plug-in w XCeedzie (w benzyniakach są tylko manuale)

a z tego co wyczytałem nie ma sensu się pchać w plug-in bez fotowoltaiki
Czasem mi się wydaje, że ludzie biorą te Toyoty trochę z braku laku.. no i warunki rat wychodzą tam chyba najkorzystniej.


@roninq6: nie ma nic lepszego niz ten uklad hybrydowy toyoty. Kiedys niemcy robili zajebiste auta pancerne i w dobrej jakosci. Teraz sie to troche pogorszylo, zostaly japonce. Japonce zawsze mialy technologie rozwinieta topowo. Od lat 80,90 przemyslu audio, wideo i elektronike po lata obecne. Oni nawet kible maja jak male
@rtp_diov: Co do Toyoty to w moim otoczeniu trzy osoby kupiły RAV4, nowe. W dwóch już skrzynia CVT uległa awarii po niecałym pół roku, w tym do jednej był problem z częściami i ponad miesiąc stał w ASO. NA szczęście naprawa gwarancyjna
@justice_league: Ale to pewnie mowisz o skrzyni cvt zwyklym starego typu a nie ecvt? Bo az nie chce sie wierzyc, ze ecvt by mogla pasc. Miedzy zwykla cvt a ecvt jest olbrzymia roznica konstrukcyjna, jedynie nazwy podobne bo przyspiesza stale ale calkowicie inny mechanizm dzialania. Ecvt to przekladnia planetarna. Tego rodzaje przekladnie stosowane są w lokomotywach, okrętach, pojazdach budowlanych i specjalnego przeznaczenia - no i w toyotach na taxowki. Wytrzymują gwaltowne