Wpis z mikrobloga

Szukam nowego samochodu dla żony. Jak to kobieta, upatrzyła sobie crossovery i wszelkie suvopodobne autka typu Yaris Cross czy C-HR.

Stąd kilka pytań ode mnie:
1. Którymi modelami i silnikami w nich warto się teraz zainteresować? Jaki wybór będzie najlepszy?
2. Czy pójście w silniki 3-cylindrowe to na pewno zły pomysł?
3. Benzyna, Hybryda czy Diesel (jazda głównie po mieście, więc Diesla chyba warto odrzucić)?
4. Czy hybryda to jakieś ryzyko?
5. Czy jest to dobry moment na zakup nowego auta? Czy są jakiekolwiek przesłanki, że wysokie już teraz ceny nowych samochodów spadną, czy będzie już tylko gorzej?

Zakup najprawdopodobniej w ratach jako klient indywidualny.

#motoryzacja #samochody #samochod #pytaniedoeksperta #toyota #kia #peugeot #volkswagen #cokupic #zakup #raty #kiciochpyta #pytanie
  • 51
@roninq6: @trzaichlac69: wg gus, w ostatni kwartał potężne wzrosty cen samochodów o aż 1,3% w tym ostatni miesiąc 0,3%. Dajcie się straszyć dalej, wzrostami, samochody jak każde inne dobro, podlega regułom podaży i popytu, szczyt inflacji w motoryzacji mamy dawno za sobą, wysokie stopy i wzrost kosztów życia skutecznie zniechęciły ludzi do zakupów. Przewiduję brak kolejnych wzrostów cen nowych samochodów plus powrót wyprzedaży i promocji u dealerów, oraz spadek cen
T.....r - @roninq6: @trzaichlac69: wg gus, w ostatni kwartał potężne wzrosty cen samo...

źródło: comment_16681867322euZf9DSsqdf2xrzPggMBe.jpg

Pobierz
@brh77603: @trzaichlac69: @Afera_zbozowa: @SerTrapistow: @dzem_z_rzodkiewki: Właśnie Yaris Cross jest 3 cylindrowa, C-HR już ma 4 i teraz się zastanawiam czy głównie z tego powodu nie powinniśmy odrzucić Yariski?

Z testów, które widziałem na YT to Yaris Cross jest na pewno mocno średnio wykonana w środku (materiały) oraz ma bardzo słabe wyciszenie powyżej 90km/h (co mi chyba najbardziej mówi, aby odrzucić ten pomysł).

W C-HR pod tymi względami
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@roninq6: jedno i drugie ciasne w środku z małym bagażnikiem, tym bardziej w porównaniu z T-Roc / XCeed / Pug 2008 (skoro to tagujesz), ale jeśli to ma być tylko pierdzik na trasie dom-praca i z powrotem to spoko.

Tanio już było, jak szukasz finansowania to z tego co pamiętam sprzed roku to tylko Kia/Hyundai i Ford miały kredyty ze stałym %.
@dzem_z_rzodkiewki: @Lonesome_road: @trzaichlac69:
- VW T-Roc nie ma w hybrydzie, tylko benzyna 1.5TSI 150KM
- Kia X-Ceed jest w hybrydzie 1.6GDi 141KM, ciekawa opcja, ale wychodzi już drożej..
- Peugeot 2008 nie ma w hybrydzie, z tego co czytałem kiepskie jednostki beznynowe 1.2 PureTech

Nie wiem co jeszcze może być alternatywą... Na moim miejscu co byście brali?
Dodam, że skoro będzie to głównie auto do jazdy po mieście to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roninq6: no to bierz benzynę ¯\_(ツ)_/¯ MHEV w moim przypadku (XCeed) nie robił aż takiej różnicy żeby był sens do niego dopłacać. Co innego PHEV, ale to też dla mnie nie ma sensu bez własnego garażu z fotowaltaiką na dachu.

W tym rozmiarze może jeszcze Nissan Juke, może Puma, może mniejsze VAGi (T-Cross, Taigo), może Skoda Kamiq? Ewentualnie jakiś plastic fantastic od Suzuki czy Dacii.
@TurboTur: tak samo jak wszyscy teorie tu wysuwają na temat ceny m2 mieszkań. Lada moment rynek padnie i będzie można m2 za grosze kupić albo z dolarem też miał być lada moment po 6zł.
Tak samo auta też lada moment potanieją.
@Lonesome_road: @tazoo8: Juke w benzynie ma chyba 3 cylindry, w hybrydzie dość mało opinii w internecie po dłuższym użytkowaniu, w dodatku parę osób narzekało na awaryjność automatu

Puma ciekawa, ale tu też 1.0 i 3 cylindry, VW w ogóle nie ma w ofercie żadnego crossovera w hybrydzie, Skoda jest paskudna moim zdaniem. Suzuki i Dacie to już sam dobrze skwitowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego bym
@roninq6: 3 cylindry trochę wibrują na niskich obrotach, ale nie jest to chyba powód żeby całkiem je dyskwalifikować. A z punktu widzenia kierowcy to więcej wad nie widzę, jeździ się tak samo.

Jak masz hajs to w miasto zainteresowałbym się hybrydą, a definitywnie odrzucił diesla.

Moim zdaniem auta już tańsze nie będą. W najlepszym wypadku ceny przestaną rosnąć.