Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki pomocy! które koła pod szczęki i dętkę brać?
waham się pomiędzy csc na piastach novateca AS511SB / FS522SB stożek 50mm depth 25mm (wolałbym stożek 38 ale obecnie brak z wysyłką z Hiszpanii), a elite slt piasty ra18 ceramik (producent piast raczej noname(?) yuanan) 38mm depth 27mm black decal
za csc przemawiają lepsze(?) piasty, stożek 50 jestem w stanie przełknąć, na minus gładka bieżnia hamowania
za elite - nacinana bieżnia hamowania, szerokość obręczy 27, na minus piasty
brałbym csc, ale boję się, że będą słabo hamować (docelowo wlecą klocki swisstop black prince, opony 25mm)
czy te nacięcia bieżni w elite dają cokolwiek w skuteczności hamowania? duża różnica czy raczej pomijalna?
obie pary kół z Hiszpanii, w tej samej cenie ~460usd po kodach/kuponach, wagowo podobnie
#szosa #rower #kolarstwo #aliexpress
  • 12
@pierwszyy: U góry masz flagę, przestaw na Polskę, wychodzi 495 euro za te karbonowe co dopiero kosztowały ponad 600 euro. Za przesyłkę, cło i vat nie płacisz.
@4x80: ok, ale nie o to pytałem. Te koła z wiggle też mają gładką bieżnię hamowania jak koła csc (i kosztują ~500pln więcej...) interesuje mnie jak to hamuje? czy lepiej brać koła z naciętą bieżnią hamowania? czy nie ma to istotnego znaczenia w skuteczności hamowania karbonitów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmichal: "coś lokalnie" kosztuje drugie tyle albo lepiej... Zdecydowałem się i zakup dokonany! Koła CSC tyle, że od innego sprzedawcy stożek 38 tak jak chciałem i taniej finalnie 365,4usd
@pierwszyy: jeżdzę na CSC AS511SB FS522SB, stożek 38mm, obręcz 25mm pod szytkę i jestem bardzo zadowolony. Mieszkam w górach, byłem w Dolomitach i nic się złego nie działo, a raczej dużo hamuję. Do tej pory zrobiłem na nich 1700 km. Klocków z zestawu nie próbowałem bo od razu założyłem czerwone Corima.