Wpis z mikrobloga

@daerro: A wiesz co i dlaczego Ci dolega? Bo od tego wg mnie trzeba by było zacząć by wiedzieć czy to cPTSD, jakie zaburzenia osobowości czy jakaś inna budowa mózgu (czyt. ADHD, autyzm itp itd) i wtedy z tym zestawem szukać psychoterapeuty co się w tym specjalizuje. Można robić w różnych ośrodkach testy u psychologa dzięki którym można określić co i dlaczego nam doskwiera a wtedy i psychoterapeuta jak się zna
@Kitku_Karola: Dziekuje za komentarz. Czy każdy kto szuka pomocy w gorszymy momencie życia, chce przepracować i odnaleźć swoje ograniczenia musi mieć zaburzenie osobowości? Widzę już któryś komentarz z kolei od Ciebie na ten temat przeglądając tagi i zastanawiam sie dlaczego tak bardzo to zalecasz?
@daerro: takich czarodziejskich nurtów jest mnóstwo, w literaturze ograniczają się myślę do wspominania o max. 10, gdzie może 6 jest istotnych. Na stronie rządowej https://pacjent.gov.pl/artykul/psychoterapia masz wymienione 3 główne uznawane za naukowo skuteczne

metodami o udowodnionej naukowo skuteczności, zwłaszcza metodą terapii psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej lub systemowej


Masz tam też minimum wymagań od terapeuty:

ma tytuł zawodowy lekarza, magistra pielęgniarstwa lub magistra: psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, socjologii


a nie jakiegoś managera IT

ukończyła podyplomowe
@daerro: Każdy jakieś zaburzenia osobowości ma lub chociaż jakieś zniekształcenia poznawcze które wychodzą na takich testach, ale to wszystko może być w rożnym nasileniu objawów po prostu, a jednocześnie powodować jakieś mniejsze lub większe dyskomfortu w życiu, a te z kolei prowadzą do leków i/lub depresji.

Polecam diagnozę po testach bo sama przed testami to te wszystkie psychoterapię co przeszłam mogłabym wyrzucić do śmieci bo nic mi nie pomagały a niektóre
@Wychwalany: Ale #!$%@? xD.

metodami o udowodnionej naukowo skuteczności, zwłaszcza metodą terapii psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej lub systemowej


Byłem na CBT i systemowej, nic to nie pomogło. Świetne te dowody naukowe xD.

ma tytuł zawodowy lekarza, magistra pielęgniarstwa lub magistra: psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, socjologii

ukończyła podyplomowe szkolenie w zakresie oddziaływań psychoterapeutycznych stosowanych w leczeniu zaburzeń zdrowia

szkolenie zakończyło się egzaminem przed komisją zewnętrzną wobec podmiotu kształcącego.


No fajnie, też byłem u takich co
@daerro: To samo co wyżej napisałem. Jeden uj do kogo pójdziesz, jak masz już trochę mniej standardowy przypadek to ci żaden nic nie pomoże, obojętne czy pójdziesz do tego "czarodzieja", co typ się tutaj naśmiewa, czy do tego z tryliardem certyfikatów, biorący sobie 300zł/h. Naprawdę nie daj sobie wmówić, że to ma takie znaczenie, bo wykopki zawsze znajdą ci tutaj jakieś wymówki, że terapeuta ci nie pomógł, bo miałeś iść do
@Kamilo67: Psychoterapeutę to bym porównała z trenerem osobistym, który może się znać lepiej na gimnastyce czy ciężkich ciężarach a nie zawsze trafisz na tego co Ci potrzebny, wiec diagnoza pozwala wybierać takiego co jest pod Twoje potrzeby, a później taki trener mówi, opowiada lub pomaga Ci w trenowaniu, ale tego treningu za Ciebie nie zrobi, może co najwyżej korygować to co widzi ze robisz zle podczas ćwiczeń (to często tak wyglada