Wpis z mikrobloga

#silownia
Pewnie było takich pytań 1170, ale co tam xD
Chodzę sobie casualowo 2 razy w tygodniu na siłownię, w wolny dzień jak mam czas to wkradam basen. 76kg/178cm Chodzę tak ogółem prozdrowotnie, żeby spalić oponkę i wyrobić nadmiar tluszczu, który głównie zbiera mi się dookoła klatki. Zażywam kreatynę, po treningu se białko wypiję.

Przy tych założeniach - jakiego planu się trzymać? Ile serii, ile powtórzeń, jakie przerwy? Robić FBW czy splita?
  • 10
Jeśli tylko 2 razy w tygodniu to robiłbym FBW i siedział na tej siłce 2 godziny, ale to ja. Postaw na wielostawowe ćwiczenia tj. przysiad, martwy ciag, wioslowanie/podciaganie, wyciskanie lezac i stojac (znajdz sobie greyskull fbw albo fbw sakera). 5 serii po 5 powtorzen to fajny kompromis sila/hipertrofia wedlug mnie, ale rownie dobrze mozesz robic 3/4 serie po 6-8 powtorzen. Przerwy miedzy seriami okolo 2 minut, przed najciezsza seria nawet wiecej.
Jeśli tylko 2 razy w tygodniu to robiłbym FBW i siedział na tej siłce 2 godziny, ale to ja.


@donfazzione: 2 godziny? Chodząc 2 dni w tygodniu to by trzeba siedzieć 3-4 godziny

Ja chodze 4-5 razy po 2 godziny i to jest optimum, w godzine to zrobie może ze 3 ćwiczenia z rozgrzewką