Wpis z mikrobloga

@keeper772: sprawny, nie wiem co znaczy szyfrowany - raczej nie. Blokada na wzór. Wygląda to tak że mam telefon i nie mam pojęcia jaki był wzór bo w nowym używam twarzy lub palca. Potrzebuje zgrać zdjęcia z tamtego telefonu.

@nightman: brak karty sim. Mogę wsadzić nową którą mam i kod znam?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyGrubiutki: ok, jak jest wzór to jest nieszyfrowany. Z pewnością da się to obejść, ale muszę poczytać jak to dokładnie zrobić. Co do numeru z simem to działa na pixelach, nie wiem czy na innych modelach też
@keeper772:
@GrubyGrubiutki:
Jest szyfrowany, wszystko powyżej Androida6 jest szyfrowane, nie ważne czy jest wzór, czy kod, czy odcisk.
Jeżeli bug który podał @nightman nie zadziała to jest jeszcze możliwość łamania bruteforcem, do tego potrzebny drugi odpowiednio spreparowany telefon który będzie udawał klawiaturę i próbował różnych kombinacji, taka zabawa może trwać miesiące, w zależności od długości kodu. Są też zabawki które sobie z tym poradzą ale to są grube pieniądze i
@unxtres: no rzeczywiście, poczytałem i dla androida powyżej 6 szyfrowanie jest obowiązkowe nawet ze wzorkiem. @GrubyGrubiutki jaka wersja androida?
Nie wiem czemu myślałem, że klucze szyfrujące mogą pochodzić wyłącznie z pinu lub hasła. W każdym razie nie jest to takie trudne jak piszesz i wcale nie musi to trwać miesiące. W przypadku pinu, telefon blokuje się na 30 sekund po 5ciu próbach a potem znowu 5 prób, 30 sekund, potem, każda