Wpis z mikrobloga

Cześć mała prośba. Kupiłem nową oponę. I dętkę wymieniłem i ma nie jest równa w sensie trochę w jednym miejscu wybrzusza się bardziej etc. Więc zdjąłem dałem starą dętkę i to samo. Czy muszę pojeździć żeby się ułożyła? Dałem za nią 200 zł więc to nie jakiś tani zakup. Czy to wada a może na początku normalna sprawa?
#rower #opona #bike #ebike #sport #rowery #trekking
kolonko - Cześć mała prośba. Kupiłem nową oponę. I dętkę wymieniłem i ma nie jest rów...

źródło: comment_1668878796ydRDVhlKdVITIxy6HoGlRc.jpg

Pobierz
  • 12
@piwuch: nie leży dobrze, a nie jestem w stanie tak równo tego dociągnąć czy jeźdząc ustawi się na miejsce? Mam takie same wymiary jak oryginalna opona tak zamawiałem. Ale ten pasek w jednym miejscu lekko bardziej wchodzi w obręcz w innym trochę odstaje i nie wiem to się ułoży?
@kolonko: tak, to się niestety zdarza nawet w lepszych oponach. Tak jak przedmówcy napisali - posmaruj rant opony płynem do mycia naczyń, nie rozcieńczaj go, daj sam płyn. Nie żałuj, nic w ten sposób nie zepsujesz. No i najważniejsze - szybko napompuj oponę trochę ponad granicę jej możliwości, masz napisane górną wartość ciśnienia na boku opony. Jak opona ma 5 bar maks, to walnij 5,5 bara, nic nie zepsujesz. Jak masz
@kolonko: samo się nie ułoży. Podczas zakładania napompuj dętkę tak, żeby tylko lekko złapała sztywność. Powsadzaj ją do opony i wtedy zatknij drugi rant za obręcz. Napompuj jeszcze troszkę, do pół bara. Rękami ładnie dopasuj i wtedy na pełną #!$%@?ę.
@kolonko nawet jak opona ma max 4,5 bara, to chwilowo spokojnie mozesz 6 czy 7 jej wdmuchać, a wtedy na bank wejdzie. No i każda opona może tak się źle ułożyć. Często trzeba pomagać, żeby dobrze naszła