Wpis z mikrobloga

szykanowanie jego polskiej ludności przez Czechów


@patatier: tu ok

de facto kradzież Zaolzia


teren bylo ciezko podzielic bo ludzie tam byli wymieszani tak ze nie szlo ich rozdzielic jedna linia, slowo kradziez nie jest tu najlepszym slowem bo czechoslowacja wtedy nie byla strona umowy tylko lokalny organ wladzy (tak jakby teraz urzad miasta dogadywal sie bez wiedzy sejmu i rzad w innym panstwem)
Ale ok niech bedzie

W kazdym razie "agresja"
zreszta, niemcy braly idzial w rozbiorze polski, polska zaatakowaly niemcy w 1921 i czechoslowacje w 1938, niemcy zaatakowaly polske w 1939, slazacy sprzedawali polakow, polacy sprzedawali innych polakow (najczesciej zydow) inni polacy ratowali innych polakow, slazacy brali udzial w pacyfikowaniu powstania warszawskiego, polacy zamkneli slazakow w obozach po wojnie. nie ma co sie wypierac historii ¯_(ツ)_/¯


@Endriu_z_Oppeln: trollujesz? Bo z wami ślązakami to #!$%@? wie
jak to jest ,że na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie ludzie normalnie mówią po polsku


@cyberchosnek: () widac jaka masz wiedze historyczna, na dolnym slasku ~99% to przesiedlency a przed wojna mieszkali tam niemcy nie etniczni slazacy a slasku opolskim to % wiecej ludzi mowi po slasku niz w woj. slaskim

@JudeMason: ja nie jestem polakiem
@cyberchosnek: nie w zadnym wypadku, nie wiem ktora czesc miala
W Zachodniej Europie w każdym kraju występują dialekty(a nawet języki) charakterystyczne dla każdego regionu, nierzadko mające rangę języków urzędowych. Tylko w tym smutnym jak #!$%@? kraju, ludzie mają problemy, że kilkaset tysięcy ludzi o zupełnie innych uwarunkowaniach historycznych i społecznych ma czelność posługiwać się dialektem (uwaga) języka polskiego.