Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Endriu_z_Oppeln: ale wtedy władze w Pradze zobowiązały się do współpracy ze stroną polską i poszanowania praw ludności, z czego się nie wywiązywały.

teren bylo ciezko podzielic bo ludzie tam byli wymieszani tak ze nie szlo ich rozdzielic jedna linia


Co jednak uczyniono idąc na rękę Czechom, którzy mieli mniejszość na Zaolziu, co zostało źle odebrane w regionie właśnie ze względu na skład narodowościowy. A potem rozochoceni Czesi sobie zaczęli używać odważniej
masz zerową wiedzę historyczną i coś tam gadasz, nawet daty złe wpisałeś w poście wyżej xD I odpowiedziałeś nie do mojego komentarza oznaczając mnie..


@cyberchosnek:dobrze ze ty jestes doktorem historii, odpowiedzialem ci ze nie troluje, ktore daty zle wpislalem? przy klepaniu na szybko w pracy wszystko moze sie zdarzyc ¯\_(ツ)_/¯
@Endriu_z_Oppeln: nie jestem doktorem historii dlatego nie chodzę po internecie i nie #!$%@?ę głupot na ten temat. Interesuję się historią, a nawet gdybym tego nie robił to podstawowa wiedza jest wystarczająca, żeby stwierdzić, że tamten twój post to pomyłka i IDZD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Technicznie rzecz biorąc był to odwet za de facto kradzież Zaolzia i szykanowanie jego polskiej ludności przez Czechów. Drażni mnie przedstawianie tego wydarzenia bez kontekstu jak właśnie to robicie.


@patatier: Kontekst podali przedmówcy nie widzę potrzeby jego powtarzania. Prostuję tylko że to nie był atak, a działania po utlimatum zaakceptowanym przez Czechosłowację, co de facto stawia Polskie działanie w nieco lepszym świetle. Nie będę referował całej historii konfliktu Polski z Czechosłowacją,
@AZ-5: @Dantte: Polscy patrioci to powinni się kurła cieszyć jak dzieci, że te folksdojcze ze Śląska i w sumie całego pruskiego zaboru mieli ten moment nieracjonalnego zaćmienia, że im się romantycznie uroiło przyłączanie do tego odtwarzanego po 1918 ulepu, bo w przeciwnym wypadku kampania wrześniowa nie trwała by miesiąc tylko 3 dni. Olbrzymi kawał modernizacji i jakiegoś ogarniania tego i tak mocno niedorozwiniętego kraju przez te 20 lat możliwy był
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy: nie podali kontekstu a jedynie ograniczyli się do uproszczenia o agresji, które przeszłoby bez echa.

Na podstawie powyższego wnioskuję, że stosowanie kategorycznych stwierdzeń w tematach, o których pojęcie ma się pobieżne jest wśród obnoszących się ze swoją śląskoscią nagminne. Proszę douczyć się historii Śląska Cieszyńskiego, Panie Hanys, albo lepiej nie zabierać głosu na jego temat.
choćby atak Polski na Niemcy w 1921 (xD) i data ataku Polski na Czechosłowację w 1938 (tutaj zgaduję, że miałeś na myśli atak Niemiec)


@cyberchosnek: w niczym sie nie pomylilem, w tych latach Polska zaatakowala 2 suwerenne panstwa, mozesz to nazywac jak chcesz - specialna operacja wojskowa, odbiciem czy zajeciem terenu. Wprowadzenie wojsk jednego panstwa na teren drugiego i pozniejsze zabijanie zolnierzy, cywilow, branie zakladnikow, niszczenie infrastruktury czy okupowanie terenu jest