Wpis z mikrobloga

Ile kosztowałoby, żeby ktoś sprawdził, czy te zmiany to normalne zmiany i dodanie funkcjonalności, czy też dodanie gdzieś w środku zamaskowanego keyloeggera?


@fledgeling: hehe to jest pytanie tego samego pokroju co "klient chce, żebym mu pomalował mieszkanie, ile za to policzyć?".
Odpowiedź będzie tak sama czyli, stawka godzina razy ilość godzin która jest potrzebna na tę czynność.

@SpinOff: Mniejszosc, ale to nie ma znaczenia, skoro ktos podejrzewa, ze cos tam jest kombinowane to trzeba sprawdzic wszystko. Jakbym mial cos kombinowac w takim kodzie, to wrzucilbym to wlasnie razem z takim refaktoringiem (nikt sie na to nie nabierze, ale jednak troche dymu jest)

jakbym wiedział jak takie coś zrobić,

@fledgeling: Powiedzialem ci co zrobic, to nie jest ani trudne, ani czasochlonne.
@fledgeling: Ja bym się tego nigdy nie podjął. Nie da się ocenić czy same dodane zmiany nie zawierają złośliwego kodu w ujęciu całościowym. Same zmiany mogą wydawać się OK, ale nałożone na coś co było robione wcześniej mogą dawać nieprzewidziane skutki uboczne.

Kod ocenia się całościowo - ktoś musi to wziąć, przeczytać, zrozumieć, odpalić - potem jeszcze raz zrozumieć :P. To są czasami dziesiątki godzin dla bardzo małych projektów. Dla rozbudowanych
@Proogramista no ja mam problem z tym wielkim importem - jak to porównać czy ktoś coś zmienił czy nie. Osobna kwestia to czy źródla tego importu są legitne czy nie. Jest tam też dodane jakieś cpp.json które ni #!$%@? nie wiem co robi, bo nie znam się na C++ (w sensie jakiś import jakiegoś pliku json?).

@BeginEnd "wierzymy" że stary kod był bez keyloggerów.
Swoją drogą odpalanie kodu który sprawdzasz w poszukiwaniu