Wpis z mikrobloga

Kuzwa banda, jak ja nienawidze dzisiejszych subkultur mlodziezowych jak Woke, metoo, blm etc bo mi mlodszego brata zepsuly I sie mu pomoc nie da. Przepraszam z gory za emocjonalny jezyk ale jedna rzecza jest dyskusja o dalekiej polityce a Co innego rodzina.

Mlody Zawsze byl zniewiescialy I niepewny siebie Dlatego Zawsze staralem sie z nim porozmawiac I pomoc w rozwiazywaniu problemow bo rodzice byli zatwardziali Zawsze w swoich pogladach Co ja poczulem jako najstarszy .

Dzisiaj zajezdzam do rodzicow I co widze? Mlody jezdzi po Tik Toku I wmawia sobie ze ma 40 chorob psychicznych w tym popisywanie sie posiadanie kilkunastu tozsamosci jakby to byla jakas pieprzona zabawa a nie ciezka choroba psychiczna. Ale nie, Mlody Wie lepiej bo u siebie zidentyfikowal choroby, on sie lepiej.

No to spoko, jedziemy do Psychologa w takim razie zeby prozmawial bo choroby trzeba leczyc. Mlody wpada w krzyk I wyzywa mnie od rasitow I transfobow (Co #!$%@??) kiedy on nawet transem nie jest.

Z subkultura emo za moich czasow to jeszcze bylo spoko (lvl 27 here) . Subiektywnie to sie w moich oczach smiesznie ubierali I za bardzo starali zaikponowac ale nigdy nie wysmiewalem bo Sam Mialem metal na sumieniu I bycie bardzo innym od wiekszosci na tamte czasy.

Ale jak sie problemy poglebily I nastolatek mial mysli samobojcze to mozna bylo reagowac I nie bylo wyzywania od bycia costam - fobem I braku moralnosci bo jak probuje sie pomoc to znaczy ze jestes - Sista albo - fobem.

A dzisiaj? Szkola ma to w dupie bo sie boja oskarzen o nie tolerancje kiedy szkoly propaguja ostentacyjna tolerancje od dekad.

Tak sie #!$%@? ze chcialem mu spuscic pranie dupy AZ bedzie czerwona ale Bic dziecko bede? To ja mowie sobie w myslach rozwiZanie ty Mala glizdo mam rozwiazanie znacznie lepsze.

Namowilem rodzicow zeby internet my wylaczyli na kompie I komorce I sie ksiazki fantasy I sci fi strategicznie pojawily w salonie bo robilem "czyszczenie mieszkania" I Zal mi wrzucic a mlody nawet nie wie. Jak sie mlody zanudzi na smierc to go nuda I chec ucieczki od problemow zmusi do wychowywania sie na czyms Co poszerzy jego swiatopoglad.

Jak ja bylem dzieckiem tk chcialem byc Geraltem z Rivi, Harrym Potterem, Johnem Snowem albo Raulem Endymionem a nie ostentacyjna #!$%@? z zakutym lbem.

#psychologia #oswiadczenie #psychiatria #szkola
  • 22
@MilionoweMultikonto: Nawet mi nie mow... Mam znajoma lesbijke I jak sie z Nia spotkalem na kawe (przyjaciolka, mam wlasna dziewczyne ale wszyscy sie znamy od lat I przedyskutowalismy granice I czujemy sie wygodnie z nasza orzyjaznia) I bylem dla niej podswiadomie niemily bo ja podswiadomie winilem za to gowno ktore mi brata niszczy pomimo ze ona uwaza ze Cale to woke niszczy tylko reputacje osob LGBT. Przepraszam ja potem za to.
@zt_im: Ja sje Sam dziecko boje miec. Najgorsze jest to cale gowniane moralizowanie. Jak bylo emo to mogles bez problemu powiedziec ze to cringe albo edgy I bylo spoko Mimo ze ta subkultura miala dobre cechy.

A o woke to Co powiesz? Ze tolerancja jest cringe/edgy/zla whatever? To cie zjedza za "nietolerancje" I bycie potworem,-fobem, - Sista (rasista, seksista etc whatever) I nastolatki I szkola.

Szkola nigdy nie wspierala subkultur. Miedzy
@BadSebastian:

Wiesz, ja Zawsze bylem tolerancyjny intelligentnie, nawet jak wysmiewalem kogos smiesznie ubranego to w myslach, a porozmawiac to bylo nawet ciekawie z taka osoba jezeli temat przemyslala bo to cos innego niz Co ja znam.

Ale ten ekstremizm tolerancyjny to jakis zart. Jak cos Co ma blokowac nietolerancje... Powoduje ja?

To jest szczyt hipokryzji I zla.

Francuska rewolucja jeszcze raz gdzie dobre intencje zamienily ludzi ewentualnie w potworow? Ci ktorzy
@girlsjustwannahavefun: A myslisz ze co ja robilem przez lata jak z rodzicami mieszkalem? Ja w zasadzie mlodego wychowywalem. Rodzice kochaja ale starali sie nigdy zrozumiec I forsowali ich poglady. Jako najstarszy wiedzialem to najlepiej bo sam skrecilem w lewo I prawo jako nastolatek a porozmawiac nigdy sie nie dalo vo oni wiedzieli lepiej.

A dzisiaj jest juz za pozno I nie potrafie nawet z mlodym usiasc I porozmawiac. Myslisz ze ja
@srednibrat: To Co Ty mowisz to nie jest rozmowa ale osadzanie.

A Ty myslisz ze z ja z mlodym to nigdy nie staralem sie porozmawiac? Skad wiesz jak z nim rozmawialem?
Nigdy go nie ocenialem, Zawsze wysluchalem jego argumentow bo ja Sam przez to przechodzilem I zachowywalem sie tak jak ja chcialem zeby sie rodzice dla mnie zachowywali.

On nie bedzie ze mna dyskutowal Mimo ze Mialem z nim swietny kontakt
@Vintearis: no to potrzebny detoks. Przydałyby się też działania ze strony szkoły, ale na to pewnie nie ma co liczyć.

I zatargałabym za fraki do psychologa albo psychiatry. Walić gadanie o fobach i nietolerancjach. Młody potrzebuje pomocy, bo jak on w wieku 13 lat ma takie kminy to dalej nie będzie lepiej. On dopiero wchodzi w okres dojrzewania
@moll: Masz racje. Narazie dam mu czas zobaczymy jak on przezyje najblizsze dni bez internetu. Wiem z wlasnej skory ze jak sie czlowiek nudzi I nie ma dostepu do nalogu (gry Przynajmniej dla mnie byly) to czlowiek wreszcie znajdzie Co innego Co zrobienia.

A w miedzy czasie zadzwonie do szkoly I porozmawiamy Co mozna dalej zrobic bo Mlody mi zachacza o poziom samobojstwa jak samobojcze emo z moich czasow.

Jak sie
@Vintearis: Dużo to nie da, raczej dobrze mu załatwić terapeutę od dzieciaka żeby nauczał się rozróżniać takie rzeczy. Odcięcie internetu to tak jakbyś palaczowi paczkę papierosów do śmieci wyrzucił :P No i osobowość mnoga to raczej wymysł amerykańskich adwokatów niż realna choroba, u nas w klinice tego nikt nigdy nie widział, poza zaburzonymi nastolatkami co próbowali udawać że "mają switche" xD
@moll: @Inphinitas: Terapeuta dziececy to mus. Napewno bede tutaj cos na dniach zalatwial. Narazie to internet przegladam jak sie do tego ogarnac.

A Co do nalogu, Wiesz sprawia jest dosyc skomplikowana. Z jednej strony Mialem dostep do konpufera ograniczany Co mnie bardzo wkurzalo ale to glownie jak byly wkurzajace mnie wtedy zasady jak gtanie tylko do 22 godz etc.

Ale. Drugiej strony jak Mialem okolo 10 lat to wtedy WOGOLE