Wpis z mikrobloga

Bola mnie punktowo pluca, na prawo od mostka. Bol ten wraca od jakis 2 tygodni. W tym tygodniu bylem u fizjoterapeuty i polozylem sie po dluzszym czasie na brzuchu - bol zaczal byc piekacy. Dzisiaj na treningu nie bylem w stanie skonczyc serii pompek na poreczach bo wrocil ten bol. Do teraz leze z kompresem i uciskam to miejsce. Przy wiekszych wdechach lub nacisku w to miejsce czuje bol. To jest juz oplucna czy moze uszkodzone laczenia stawow? Nie wiem czy nie #!$%@? na tomografie #medycyna #lekarz
  • 17
@nigdywiecejtypie: nie internista tylko neurolog/kardiolog. Pierwszy skieruje Cię na rezonans, przy wykluczeniu zmian drugi powinien skierować Cię na resztę badań.
PS. Jak się boisz raka płuc to możesz iść do lekarza rodzinnego od 1 października 2022 r. Weszło rozporządzenie Rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu POZ w którym lekarz rodzinny może wystawiać skierowanie na badanie tomografii komputerowej płuc.
@jamlowski: oczywiście zawsze w takim przypadku…w razie odmowy, poproś o uzasadnienie na piśmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Działa w 99,9% przypadków.

XD uzasadnienie jest bardzo proste - brak wskazań medycznych. Na PLANOWE TK kierować z powodu karcynofobii 20paro latka z bólem ściany klatki piersiowej xD myślę że takiego matoła wśród lekarzy nie znajdziesz.
@nigdywiecejtypie
@Wjolka: @jamlowski: Jestem po wizycie u fizjoterapeuty. Najprawdopodbniej na treningu zbyt mocno uderzylem sztanga o klatke - i przypominam sobie taka sytuacje dwa tyg temu. Na poniedzialkowych pompach na poreczy pogorszylem sobie tylko sprawe. Na szczescie sa to tylko uszkodzenia stawow i miesni. Balem sie juz ze to odma plucna, albo bol oplucnej (godzilem sie ze smiercia xD).
PS: Neuralgia nie jest wykluczona, fizjo ma ja na uwadze.
Bardzo wam