Wpis z mikrobloga

#luxmed #afera #zdrowie #praca

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możliwości na umówienie się na wizytę w #luxmed. Dzisiaj moja dziewczyna odkryła, że przy kompletnym braku terminów na badanie jak się wyloguje z aplikacji i wejdzie na stronę niezalogowana jest masa dostępnych terminów odpłatnie dosłownie co 15 minut.
Zadzwoniliśmy na infolinię i kobieta tłumaczyła, że #luxmed wynajmuje gabinety lekarzom (lekarzom freelancerom XD), którzy działają poza pakietem.
Ja kupiłem pakiet od agenta, który przyjechał do mnie do domu i tłumaczył, że będę miał "PRAWO PIERWSZEŃSTWA". Czyli jak to on tłumaczył dzwoniąc na infolinię i podając te hasło dostanę szybciej termin lub wizytę w innej przychodni, za którą Luxmed pokryje koszty. Ostatnio zweryfikowałem to z panią na infolinii i oczywiście okazało się to wierutną bzdurą. Coś tłumaczyła że na infolinii ona widzi inne terminy niż w aplikacji i dlatego mogą się różnić ale prawo pierwszeństwa to w sumie nie istnieje.

Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed, które zbudowało bazę klientów z abonamentem po czym ścięło liczbę gabinetów i lekarzy dostępnych dla tych klientów i przełożyło dla odpłatnych? Na ten moment tak to dla mnie wygląda. Jestem #!$%@? bo miałem parę wizyt, które czekałem po 3 miesiące a łożę na to gowno regularnie co miesiąc 200 zł.
pejootl - #luxmed #afera #zdrowie #praca 

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możli...

źródło: image_picker_EF373565-FB8C-407C-9EF2-6667A11C1CA4-21432-0000054E9143890F

Pobierz
  • 233
  • Odpowiedz
@pejootl: dostępność lekarzy zalezy od tego jaki masz pakiet czyli jak duzo im placisz
ale to zalezy wszystko od miasta/placowki
czesto jest tak ze prywatne wizyty sa dostepne dla pacjentow prywatnych (bez pakietu), bo jedna taka wizyta kosztuje wiecej niz caly pakiet na miesiac, wiec sobie oblicz jakie maja przebicie
ale czasem faktycznie nie ma zadnych miejsc (glownie do psychiatrow np.)
  • Odpowiedz
  • 63
@njdnsjdnjs no mam prawie najwyższy. Wyżej jest ten ze szpitalem i tomografem czy coś. Nikt nic nie mówi, że dostępność od tego zależy. Jedynie ilość opcji w pakiecie. Do tego powtarzam, że mi wcisnęli "prawo pierwszeństwa"
  • Odpowiedz
@pejootl slowo klucz to standardy dostepnosci ktore masz w umowie. Jezeli nie ma wizyty w zapewnionym terminie to muszą taka załatwić. Niemniej luxmed to od jakiegos czasu gówno przez brak terminow, pierwszenstwo wizyt dla ukraincow, 5 minutowe wizyty gdzie przepisuja to samo itd.
  • Odpowiedz
@pejootl dzwon na infolinie i zapytaj czy masz cos takiego jak standard dostepnosci. Jezeli tak to w okreslonym terminie oni musza Ci znalezc termin a jak nie znajda to mozesz isc prywatnie i oddadza za to kase
  • Odpowiedz
Nikt nic nie mówi, że dostępność od tego zależy.


@pejootl: no wiadomo ze tego nie powiedza xD widocznie ta usluga jest przyblokowana dla abonamentowców, nie dla calkiem prywatnych ¯\(ツ)/¯ tzw. wolny rynek
  • Odpowiedz
  • 108
@pejootl: to samo robi enelmed, luxmed, medicover - jeśli ten pakiet masz przez pracodawcę zapytaj się w pracy jaka jest umowa, w większości kontraktów musi być informacja o dostępności usług w określonym terminie np. Wizyta musi być dostępna w ciągu 2 tyg
  • Odpowiedz
@pejootl: incepcja, prywatna opieka w prywatnej opiece xD ja już dawno się wyleczyłem z pakietów. Jak potrzebuję wizyty to płacę między 200-300zł i w ciągu kilku godzin jestem u lekarza.
  • Odpowiedz
@pejootl: Tak, jak ktoś napisał - czytać OWU trzeba, jak masz ubezpieczenie z firmy lub abonament sam sobie wykupiony.

U mnie było to samo z Enelmedem - firma miała jakiś lux pakiet dla pracowników.
Potrzebowałem na cito mieć rezonans.
Z "pakietu premium pracowniczego" termin był najbliższy za 3 tygodnie z tego co pamiętam.
A gdy udałem gościa z ulicy "bez pakietu + abonamentu" termin był następnego dnia.

Nie pamiętam, jakie owu
  • Odpowiedz
@pejootl: Mam to gówno tylko po to żeby czasem wziąć szybkie L4 (bardzo rzadko) i tylko dlatego, że firma mi to opłaca. Niskojakościowe gówno nastawione w 100% na zysk i możliwie największy przemiał. Jak potrzebujesz coś konkretnego to i tak idziesz do małego gabinetu. Jak nie ma terminów, to robisz screeny i idziesz do prywatnej placówki, a potem Luxmedowi dajesz fakturkę. Mi się jeszcze nie zdarzyło, ale kolega dużo robił badań,
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs no tak średnio bym powiedział. Miałem pakiet super turbo ultra VIP najwyższy jaki się da, a dostępność i tak była taka sama - czyli #!$%@?. Jedyne co dostawałem to jakieś zniżki na i tak płatne usługi i obsługę w okienku bez kolejki (które to okienko w większości placówek jest zwykle nieczynne).

@Ziutek_Grabaz luxmed opłaca się jak masz najniższy pakiet opłacany przez pracodawcę bo wystawiają recepty i dają zwolnienia na czacie w
  • Odpowiedz