Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które miały w klasie albo ogólnie wśród osób znajomych jakąś osobę, za którą nie przepadali, bez większego powodu, albo lubili cisnąć z tych osób bekę, a może udawaliście ich ziomków, a za plecami ich obgadywaliście. Nie wnikam w konkrety
Moje pytanie brzmi czy gdyby te osoby w czasie, w którym mieliście do nich takie podejście, zmarły z jakiegoś powodu, czuli byście jakkolwiek smutek, przygnębienie?
#pytanie #ankieta #rozkminy #szkola #ludzie #relacje #smierc

Byłoby wam smutno jakkolwiek?

  • Tak 32.0% (8)
  • Zupełnie nie 68.0% (17)

Oddanych głosów: 25

  • 3
@viciu03: nigdy nikogo nie wyśmiewałam, raczej było mi szkoda takich osób, ale tak na logikę: tego typu zachowania raczej nie świadczą o empatii, więc dlaczego ktoś miałby wykazać się nią w momencie, gdyby tej osobie naprawdę coś się stało?
@larine: bo to w sumie częste zjawisko wydaje mi się wbrew pozorom. Często właśnie jest tak, że ktoś kogoś obgaduje z innymi, w twarz udaje kumpla, albo nawet wyśmiewa od razu i nie udaje, nie lubi kogoś, a jak ta osoba umrze, nagle są wyrzuty sumienia, smutek itd
Moje pytanie brzmi czy gdyby te osoby w czasie, w którym mieliście do nich takie podejście, zmarły z jakiegoś powodu, czuli byście jakkolwiek smutek, przygnębienie?


@viciu03: w zdecydowanej większości przypadków nie miałby nikt z takiej grupy, a jeśli już to na krótko. Albo traktujesz ludzi w miarę równo, albo jesteś szują skłonną do takich zachowań.