Wpis z mikrobloga

Jako że jest afera to postanowiłem się wypowiedzieć bo kiedyś pracowałem w SII. Była to moja najlepsza praca do tej pory:
- Konkurencyjne zarobki
- Wszystkie problemu rozwiązywane są błyskawicznie
- Program Power People promujący proaktywność
- Praktycznie co tydzień były spotkania firmowe z piwem sponsorowanym przez firmę
- Liczne benefity
- Wspaniali ludzie
- Owoce w biurze

Co to tego co się stało to upublicznienie prywatnej firmowej korespondencji to jest dramat. Nie rozumiem jak można było to zrobić tym bardziej że sprawę można było załatwić przez F2F z managerem liniowym albo odpisać na maila grega. Związki zawodowe nie są potrzebne w IT i powodowałyby szkodę dla innych pracowników.

#sii #programista15k #pracait
  • 36
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Sami sobie zgotowali ten los. Kiedyś firmy nie były trzymane za ryj kodeksem pracy to zużywały i wypluwały ludzi za 5zł na godzine po 12h dziennie, bo ci ludzie niestety nie mieli wyboru i musieli gdzieś zarobić na chleb a w każdej firmie było to samo
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Głównym założeniem wolnego rynku jest to że firmy podnoszą warunki pracy u siebie aby konkurować z innymi firmami o pracownika. Niestety janusze to obeszli i wszyscy się zmówili na jednakowe warunki. Nie było nic lepszego co można by było z tym zrobić, niż podnieść te warunki pracy odgórnie. Ewentualnie można byłoby zostać afryką europy gdzie cały zysk byłby transferowany na zachód, a dla polskiego obywatela oddać 1% żeby nie zdechł
  • Odpowiedz
@Viado: widzialem na linkedin kilka osob upublicznilo maile od przelozonych
rozumiem, ze komus moze sie nie podobac tresc ale ciekawe kto ich po takiej akcji zatrudni w IT
Taka osoba jest juz spalona
  • Odpowiedz
@Sunekkk:

Taka osoba jest juz spalona


Mentalność niewolnika. Ofert jest mnóstwo, a nie każda firma sprawdza social media, można też złapać robotę zdalną u zagranicznej firmy gdzie nikt po polsku nie mówi i takiej informacji nie znajdzie.
  • Odpowiedz
Była to moja najlepsza praca do tej pory:


@Viado: Współczuję. Serio, jeśli ktoś uważa Sii za najlepszą pracę w życiu, to jedyne co pozostaje, to współczuć.
  • Odpowiedz
@Strus: przecież on tam na sto procent nie pracował, bajki konfiarza/korwinisty co go boli, że ktoś się nie daje ruchać przez wielkie korpo, którego nigdy nie zobaczy na oczy xD
  • Odpowiedz