Wpis z mikrobloga

@gumowy_ogur: Jak nie lubię związków zawodowych, to są pewne granice. Mam nadzieje, że tego zagranicznego nosacza polski sąd pracy tak dojedzie, że nie bedzie co zbierać.
@TheNarf: +1

Albo się umie pracować i jest się dobrym w tym co robi albo się próbuje równać wszystkich do jednego poziomu (do tych najgłupszych zazwyczaj). W IT specjalista w swojej dziedzinie nie potrzebuje żadnych głupich związków, pójdzie tam gdzie będzie miał lepsze warunki.

No, ale biedne wykopki, że w większości biedni, a biedni bo głupi to by chcieli wszystkich lepszych od siebie ściągnąć do swojego poziomu i w tym celu
Może zaraz się okaże że nie wiem, typ powołał związek tylko po to żeby wymóc na firmie jakieś dziwne rzeczy albo zmusić do wywalenia możliwośći b2b, cokolwiek? Są jakieś postulaty, statuty, działania tej komórki czy tylko bekę sobie ciśniemy z prezesa?


@kefas_safek: To jest wręcz nieistotne. Samo założenie związku jest prawem pracowniczym i tego mu nie mogą odmówić, mogą na późniejszym etapie negować konkretne zapisy regulaminu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumowy_ogur: To już jest robota agencji PR, która robi damage control. W pierwszym mailu angielski był bardzo łamany, był napisany przez kogoś komu wydaje się, że zna język. Tutaj już wszystko jest poprawnie i używane są zwroty, których CEO nie zna.
"Rozumiem, że jakby wasz pracodawca usunął MOŻLIWOŚĆ pracy na b2b to byłoby fajnie i spoko? xD"

@niochland: jakby mi zabrał taką możliwość to bym zmienił pracę

w IT związek zawodowy jest kuriozalny, bo każdy ma pracę w zależności od umiejętności

jak ktoś po pół roku chce zakładać związek zawodowy to to jest jawny cwaniak a takich należy tępić

taki związek doprowadzi do tego, że potem nie zwolnisz miernoty i Ty musisz
@LegoBatmanRules: jak ktoś jest mierny lub leniwy to jedyną opcją na podniesienie wynagrodzenia jest ZZ, wiec nie ma się co dziwić, że jest takie poprarcie w społeczeństwie

teraz krzyk na 13-15 emeryturę a za parę lat będzie krzyk: czemu nie ma dochodu gwarantowanego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to same zabetonowane myślenie, byle komuś dowalić kto się dorobił, bo na pewno złodziej
Mam przyjaciół Szwedów i Norwegów, ogarnięci ludzie zwyczajnie nie pałają miłością do zz.


@LegoBatmanRules: no fajnie, ale co mnie twoi przyjaciele obchodzą? Mówimy o SII Polska, a nie SII Szwecja czy Norwegia xD

że potem nie zwolnisz miernoty


@TheNarf: Ale ty wiesz w ogóle czym jest związek zawodowy według prawa polskiego? Czy jedyne co kojarzysz to to, że związki zawodowe to komunisss? xD

zobacz do czego doprowadziły związki zawodowe
@gumowy_ogur: Koleś włożył kij w Szumlewicza i związki zawodowe, zaraz będzie miał pikety pod biurem.

Powinni dać zdechnąć sprawie a nie kręcić gównoburze na poziomie CEO, co za amatorszczyzna i brak obycia ze strony zarządu to głowa mała, jak się nie podoba wykręcić sprawę do sadu a nie wysyłać listy z buzztalkiem po internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że tam nie ma managera od public relations albo
@niochland:

"zobacz do czego doprowadziły związki zawodowe w górnictwie"

do tego że połowę kopalni zamknięto bo się nie opłacało po takiej cenie wydobywać węgla, do tego, że teraz Ci górnicy mają prąd dużo droższy a za chwilę może i 3x droższy i w zębach oddadzą to co niby zarobili, skorzystali faktycznie nieliczni - głównie nieroby związkowe

"Naprawdę myślisz, że jakby związek zawodowy SII Polska utrzymywał gówno postulaty to ktoś by się
chwilowa korzyść jest szkodą w długim terminie, dzisiaj pracownicy SII by może dostali 10% ale 5


@TheNarf: Ale dlaczego piszesz, że pracownicy SII już by na pewno dostali, skoro nawet był problem z chętnymi do powstania takiego związku? Naprawdę myślisz, że programiści zgodziliby się na postulaty tego związku i tak chętnie do niego dołączali? Uważasz, że programiści to debile, którzy przeczytałby "związek zawodowy" i nie przeczytali w ogóle o tym co