Wpis z mikrobloga

dodałem wykres napięcia, oraz duży tekst obok z napięciem jak i podgląd z kamery nad dole. można zauważyć dość duże opóźnienie, jest to spowodowane tym że z RPi lecą zwykłe JPG po TCP. na ten moment nie przejmuję się tym, bo jazda na podglądzie nie jest celem tego projektu, a podgląd ma być tylko dla mnie debugowy by widzieć co auto "myśli". gdy uporządkuje kod postaram się zrobić jakiegoś prostego line followera na rozgrzewkę. na początku się mega jarałem pythonem, a szczerze powiedziawszy im dłużej w nim robię tym bardziej mnie zniechęca i staję się dla mnie trochę "syfiasty" nie wiem czemu

Tag projektu: #malinoweauto

#programowanie #python #chwalesie #tworczoscwlasna #diy
mapache - dodałem wykres napięcia, oraz duży tekst obok z napięciem jak i podgląd z k...
  • 8
na początku się mega jarałem pythonem, a szczerze powiedziawszy im dłużej w nim robię tym bardziej mnie zniechęca i staję się dla mnie trochę "syfiasty" nie wiem czemu


@mapache: wydaje mi się że python jest trochę zbyt wolny do takich rzeczy

można zauważyć dość duże opóźnienie, jest to spowodowane tym że z RPi lecą zwykłe JPG po TCP


@mapache: lepszy efekt osiągnąłbyś strumieniowaniem video, mniejsze opóźnienie, lepsza kompresja ruchu
@mapache: lepszy efekt osiągnąłbyś strumieniowaniem video, mniejsze opóźnienie, lepsza kompresja ruchu


@Bielecki: wiem o tym, ale w tym rzecz że gdyby mi chodziło tylko o podgląd z kamery to właśnie bym tak zrobił, strumieniował h264 jakimś ffmpeg czy gstreamer. ale w tym rzecz że będę w wykonywał operację na klatkach, dodawał jakieś kwadraty i podobne za pomocą OpenCV, więc obawiam się że za duża by to była jebnanina by potem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: kurde ja już 3 rok się jaram tym językiem, jak czasem skrobię w JS to zawsze doceniam mojego węża :D. Można mu pewnie wiele zarzucić, ale syfiastosc? Mało który kod można tak pięknie napisać i opisać.

Ostatnio taplam się w RUST, czas pisania kodu X10 w porównania do pythona, ale jak już napiszesz to kompilacja i runtime to bajka.

Stosunkowo łatwo też napisać bibliotekę do intensywnych prac w RUST a