Wpis z mikrobloga

Takie


@sildenafil: dlaczego powołujesz się na statystyki dotyczące art. 275a kpk, a dyskutujesz o art. 15aa ustawy o Policji? To są dwie różne instytucje, stosowane przez inne podmioty. Środki zapobiegawcze stosuje sąd albo prokurator i tylko do osób którym postawiono zarzuty. Więc nie są to osoby przypadkowe. Z przedstawionych statystyk wynika, że środek ten stosowany jest z bardzo dużą skutecznością, w stosunku do prawidłowo zidentyfikowanych osób.
Dodam jeszcze, że art. 275a
@Xizor: można stać się z minuty na minutę bezdomnym, bez rzeczy osobistych w tym komputera, i być może nawet telefonu, w środku nocy, a ty gadasz jakieś mrzonki o odwołaniu się w ciągu trzech dni xd jak większość osób w takiej sytuacji będzie miało większe problemy niecierpiące zwłoki a ciągu tych trzech dni, i sporo osob nie poradziłoby sobie z takim odwołaniem bez pomocy nawet bez #!$%@? z domu i zabrania
@Xizor:

Z przedstawionych statystyk wynika, że środek ten stosowany jest z bardzo dużą skutecznością, w stosunku do prawidłowo zidentyfikowanych osób.

Nic takiego nie wynika z tych statystyk. Każda z eksmitowanych osób, która nie została skazana przez sąd pozostaje zgodnie z prawem niewinna (domyślnie). Każda z tych osób mogła zostać wyrzucona z mieszkania w wyniku fałszywego oskarżenia. Nie ma statystyk pokazujących ile z tych kilku tysięcy zgłoszeń było prawdziwych.
@Szalom: już od dawno można było i te przepisy nic w tym zakresie nie zmieniły. Nawet w powołanych przez OP statystykach jest art. 275a kpk, który obowiązuje od 12 lat i jakoś wielkiego larum z tego powodu nigdy nie było.
Żeby była jasność, nie bronię art. 15aa ustawy o Policji, tylko chcę poznać zakres i sposób jego stosowanie. Na razie OP i jego koledzy prezentują jakieś swoje wizje na ten temat,
@Szalom: przecież te statystki wskazują, że zdecydowana większość przemocowców jest skazywana. Na prawie 17000 oskarżonych, prawie 14000 skazano, ponad 1500 warunkowych umorzeń ( w których wina musi być udowodniona) i tylko 400 uniewinnień. Dla Policji i prokuratury to zajebista statystyka, która w całości przeczy jakimś twierdzeniom, że postępowania o przemoc domową są oparte o fałszywe dowody.
Xizor - @Szalom: przecież te statystki wskazują, że zdecydowana większość przemocowcó...

źródło: comment_1669886311M5LlDgEO7U7CXGcDHpTy3X.jpg

Pobierz
@sildenafil: żadnej. Powtarzam, jeszcze raz. Nie bronię art. 15aa ustawy o Policji. Chcę tylko realnej dyskusji, opartej na faktach, a nie na emocjach i antagonizowaniu. Ani Ty, ani nikt z walczących z tym przepisem nie podaliście żadnego dowodu na jakiekolwiek nadużycia, czy w ogóle na praktyczne stosowanie tego przepisu.
@1ukasz: też nie wiem. OP się na nią powołał, pomimo, że nie dotyczy art. 15aa ustawy o Policji. Prosiłem już dwa
@Xizor: Ogólnie ta rozmowa przypomina mi debatę o wyroku trybunału w sprawie aborcji, gdzie rządowe media i politycy zapewniali, że wyrok jest dobry i słuszny tylko głupi lekarze nie wiedzą jak postępować w trudnych sytuacjach.
@Xizor: Faktycznie ten wykop jest dość zagmatwany, przemocowcy są skazywani, ale jeśli nic nie zostało zmanipulowane to tylko 1500 osób dostało przedłużony wniosek sądu i/lub wyrok z prawie 9000 nakazów eksmisji

Nigdzie nie mówiłem ze przemocowcy nie ss skazywani. Ale sam tego nie ogarniam za bardzo to nie będę się już wypowiadał
@sildenafil: jeden z durniejszych pomysłów, zamiast stworzyć system który realnie wspiera ofiary (np. specjalne ośrodki z pomocą psychologa na miejscu) i tam przenosić osoby które zgłaszają przemoc to lepiej iść na skróty i #!$%@?ć na ulicę ludzi bez wyroku, tylko na podstawie decyzji policjanta.

Jeszcze jakieś kosmitki z Wenus twierdzą że po fałszywych oskarżeniach, gdy już fama się rozniesie po okolicy można przecież normalnie wrócić do poprzedniego życia

Podbicie i przemoc
@sildenafil:

No i może zagłosuję na Sośnierza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Korwiny, Brauny i narodowcy zatopili konfederację. Kiedyś mieli szansę na stworzenie czegoś dobrego, teraz jest już za późno.