Wpis z mikrobloga

@sildenafil tak #!$%@?, telefon i taksówka pod most w asyscie smutnych panów bo, ise loszce nudzi. XDddd

A te kobiety co przychodzą min. do mnie na nieodpłatne porady prawne poobijanymi gębami to siedzą z tymi typami bo lubią domowe randori.

Wykopki to #!$%@? jak boomerzy i karyny co widzą demota i czerpią z tego wiedzę uzajac za prawdę objawioną bo jest w internecie.

To coś w stylu- chcesz szybko zarobić? Jeździj mpk
dowodem w sprawie są zeznania partnerki. Jeśli ma siniaki to od czego? Od tępego narzędzie? Którego? Od pięści? Czemu agresor nie ma śladu?


@aarahon: ale policjant może wyrzucić partnera, ale nie prowadzi postępowania dowodowego. Sprawa może ciągnąć się miesiącami lub latami, a właściciel mieszkania może nie wejść do niego, bo włada nim posiadacz- ba po kilku latach procesu sądowego i uniewinnieniu, czeka go kolejne kilka miesięcy/ lat sprawa o odzyskanie mieszkanie
A te kobiety co przychodzą min. do mnie na nieodpłatne porady prawne poobijanymi gębami to siedzą z tymi typami bo lubią domowe randori.


@eltanol3000: I co to ma do rzeczy? To, że zdarzają się ofiary przemocy domowej nie implikuje zupełnie tego, że każdy o nią oskarżany jest winny. W tematach rozwodowych i innych kłopotów związkowych powszechną praktyką jest oskarżanie o molestowanie/przemoc i inne kłamstwa byle tylko #!$%@?ć partnerowi a państwo takimi
@Herubin: dałem też ci poradnik jak łatwo zarabiać na przewoźnikach, a jakoś nie wydaje mi się by byłą to powszechna praktyka.

to, że istnieje taki przepis nie oznacza, że na każde gwizdnięcie laski, chłop leci z chałupy pod most. przemocowcy są dobrze znani w lokalnym komisariacie i wbrew pozorom policjanci są wstanie rozpoznać komu dzieje się krzywda kto konfabuluje. ten przepis broni ofiary, a nie służy do nielegalnego przejmowania nieruchomości.

co
@sildenafil: znam chlopa ktory za to ze mogl wziasc kredyt i wyremontowal wlasnymi #!$%@? rencami chaupe babie i jej matce wylecial z tejze chaupy wlasnie na podstawie takich pomowien… teraz chop siedzi zagranica i robi na te kredyty ktore nabral by ona z mamusia mogly zyc na poziomie… to jest dopiero walek
znacie jakiś przykłady takich sytuacji czy sobie wymyślacie? Oczywiście sytuacji bezzasadności zastosowaniu nakazu. Interesuje mnie wyłącznie rzeczywistość stosowania tych przepisów a nie wasze wyobrażenie o nich.


@Xizor: Tu nie chodzi o konkretne przypadki, ale sam zapis, który stwarza taką możliwość- w połączeniu z wcześniejszymi ustawami (m.in. ochroną posiadania). Sytuacja mogła już się zdarzyć lub nawet nie, ale to bez znaczenia- prawnie to możliwe.
@djtartini1: OK, ale to było możliwe już wcześniej, chociażby na podstawie art. 275a k.p.k. i nie było problemów i jęków. Więc, moje pytanie brzmi: czy wprowadzenie art. 15aa ustawy o Policji spowodowało jakiś gwałtowny wzrost takich zdarzeń? Ile ich było, czy kierowano sprawy do sądu?
@janekhe: W tym kraju takie zasady jak domniemanie niewinności to chyba tylko w bajkach xD

Skoro powstały takie przepisy i są one stosowane, to w praktyce oznacza to śmierć zasady domniemania niewinności. Zresztą już wcześniej była ona łamana i jest do dzisiaj ze względu na nadmierne korzystanie z tymczasowego aresztowania. Niektórzy po kilka lat siedzą bez wyroku, bo tak się uroiło jakiemuś prokuratorowi.