Wpis z mikrobloga

Nie bójcie się mówić o tym, że boicie się iść do wojska! Większość mężczyzn ma tutaj blokadę, bo boją się, że ich ludzie nazwą p*zdami w rurkach, tchórzami, pedauami itd. Ale jeśli tego nie powiecie na głos to nigdy wam nie ulży. To jest pierwszy krok. Nie ma nic złego w obawianiu się o swoje dotychczasowe życie i jego utratę z powodu jednej gówno-decyzji polskich urzędników.

Mamy plany życiowe, zobowiązania finansowe, rodzinę na utrzymaniu, firmę do ogarnięcia.
Boimy się fali, gnębienia, upadlania, upokarzania wieczorem po ćwiczeniach, gdy w pokoju pozostaniemy sam na sam z obcymi ludźmi, być może jakimiś pato-sebiksami
Obawiamy się, że z powodu ćwiczeń wojskowych stracimy pracę, wypowiedzą nam umowę najmu mieszkania, albo będziemy musieli zrezygnować z planowanego od dawna urlopu.

Nagła zmiana polegająca na oderwaniu od dotychczasowego życia i wrzuceniu w zupełnie nowe środowisko z obcymi ludźmi, bez pieniędzy, bez godności, bez zarobków, bez prawa do wolności jest przerażająca. Stajemy się niewolnikami na 33 dni i ten kto się tego nie boi - najpewniej kłamie. Mam nadzieję, że stworzymy pewnego rodzaju grupę wsparcia, gdzie ofiary niewolnictwa będą mogły uchronić się przed końcowym stadium depresji, czyli samobójstwem.

Strach w tego typu sytuacji jest normalny. Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja
  • 196
  • Odpowiedz
@sildenafil:

bo nie jestem głupi i wiem po co mnie tam wzywają


Serio dostałeś wezwanie na ćwiczenia?

Nie chce mi się wieżyć, bo jednak na przeszkolenie w 99% biorą ochotników, a tylko w wyjątkowych sytuacjach szkolą nie ochotników jeśli mają wyjątkowo potrzebne kwalifikacje. Ale jeśli je masz i szkolą Cię przymusowo to na pewno nie po to abyś został mięsem armatnim :-)

Ciesze się, że mógł emituje chociaż odrobinę zmniejszyć Twoje
  • Odpowiedz
Nie martwcie się. Ja was obronię. Jak będziecie #!$%@?ć na zachód przed ruską inwazją ja będę stał z karabinem i będę strzelał do najeźdźcy. Jak się skończy amunicja będę ich wyżynał póki mnie nie zabiją. Jak mi się nóż stępi będę ruskim przegryzał gardła. Ja ich zajebię. Nie martwcie się.
  • Odpowiedz
@sildenafil: czy ty słyszysz co ty "gadasz" żeby nie powiedzieć brzydziej ? Nie długo będziesz pisał : Nie bójcie się powiedzieć matce i ojcu, że zostajecie w domu z nimi na ich utrzymaniu ! bo z was takie rurki z kremem, że nawet pracy ciężko ogarnąć ... ludzie co się z wami dzieje ? w razie "W" pamiętajcie , że będą na was czekali na granicy z wezwaniami do wojska. Tak
  • Odpowiedz
@sildenafil: ja nie tyle się boję co po prostu nie chcę, szkoda mi marnować 30 dni życia. A jak ktoś spróbuje mi powiedzieć, że się boję to niech stanie i powie mi to prosto w twarz. Większości rura zmięknie jak zobaczy faceta 2 metry wzrostu, który grał w siatkówkę, był zapaśnikiem i uprawiał żeglarstwo przez całe swoje życie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym mam ważniejsze sprawy,
  • Odpowiedz
@sildenafil: Ale łykacie pento jak pelikany. Dopiero jeden wykopek to dostał i kij wie, czy to nie jakiś ślepy strzał z woja, a wy tu już afery robicie z dupy. Przecież średnia wypoku wynosi 15 lat, to nawet was nie wezmą w większości, o ile w ogóle.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Obsrałeś się po prostu.
Mój ojciec był w wojsku 2 lata, dobrze wspomina ten czas. Jeśli pojadę na miesiąc na poligon, korona z głowy mi nie spadnie, mimo że rekompensata nawet nie starczy na czynsz za mieszkanie.
  • Odpowiedz
Czytam te emocjonalne wynurzenia nt opresyjnych ćwiczeń, powołań i wielkiego pozbawiania godności ludzkiej oraz wolności. Mam nieodparte wrażenie, iż głosy te może i czasem faktycznie artykułujące indywidualne stanowisko danego wykopka, ale poza tym generalnie wpisują się w narrację inspirowaną w Moskwie.
Ludzie szturmujący Kapitol po wyborach w USA też myśleli, że idą walczyć o swoją "wolność i prawa" a życie pokazało, że umiejętnie zaszczepiono im idee wygodne dla -rosji- i stali się
  • Odpowiedz
@sildenafil: nikt nie mówi o fali, mam kary umowne za niedowiezienie tematów, rozumiem, że swoimi wypocinami zgłaszasz chęć pokrycia kosztów, więc podać Ci numer konta z ING czy z Aliora do przelewu?
  • Odpowiedz