Wpis z mikrobloga

Nie bójcie się mówić o tym, że boicie się iść do wojska! Większość mężczyzn ma tutaj blokadę, bo boją się, że ich ludzie nazwą p*zdami w rurkach, tchórzami, pedauami itd. Ale jeśli tego nie powiecie na głos to nigdy wam nie ulży. To jest pierwszy krok. Nie ma nic złego w obawianiu się o swoje dotychczasowe życie i jego utratę z powodu jednej gówno-decyzji polskich urzędników.

Mamy plany życiowe, zobowiązania finansowe, rodzinę na utrzymaniu, firmę do ogarnięcia.
Boimy się fali, gnębienia, upadlania, upokarzania wieczorem po ćwiczeniach, gdy w pokoju pozostaniemy sam na sam z obcymi ludźmi, być może jakimiś pato-sebiksami
Obawiamy się, że z powodu ćwiczeń wojskowych stracimy pracę, wypowiedzą nam umowę najmu mieszkania, albo będziemy musieli zrezygnować z planowanego od dawna urlopu.

Nagła zmiana polegająca na oderwaniu od dotychczasowego życia i wrzuceniu w zupełnie nowe środowisko z obcymi ludźmi, bez pieniędzy, bez godności, bez zarobków, bez prawa do wolności jest przerażająca. Stajemy się niewolnikami na 33 dni i ten kto się tego nie boi - najpewniej kłamie. Mam nadzieję, że stworzymy pewnego rodzaju grupę wsparcia, gdzie ofiary niewolnictwa będą mogły uchronić się przed końcowym stadium depresji, czyli samobójstwem.

Strach w tego typu sytuacji jest normalny. Ludzie, którzy wyśmiewają te obawy to stare dziady, które nie podlegają już wezwaniu na ćwiczenia, albo osoby z kategorią D/E, albo kobiety. Nie warto się nimi przejmować, bo ich to nie dotyczy

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #wojsko #niebieskiepaski #depresja
  • 196
  • Odpowiedz
@kotli Co drugi wykopek wstawia memy ze nie miał nigdy dziewczyny albo ze nie ma sensu w życiu a nagle jak są powołania to większość ma plany firmy i rodziny na utrzymaniu xd


No właśnie w tym największy problem, że nie mają tak podstawowych rzeczy w życiu. To znaczy, że nie mają żadnego sensu walczyć, nie mają o co, po co i dlaczego walczyć. Nie mają co chronić, nie mają w imię
  • Odpowiedz
ja osobiście chętnie poszedłbym na takie szkolenie bo w sumie to mamy wojnę za granicą, mozg by trochę odpoczął od komputera i może parę kilo by się zrzuciło


@Prondomir: Wszyscy jesteście mocni w gadce. Idźcie, jeśli jesteście chętni, ale nie narzucajcie tego innym.

Właśnie wojsko byłoby lepsze gdyby takich jak ty zachęcało, bo wy jesteście bardziej na "tak", a nie ma was w spisie chętnych. Takich jak ty wojsku trzeba, więc
  • Odpowiedz
Jaki strach...
Za pisowskich anty polskich śmieci i przestępców nigdy w życiu ja i wielu innych nie będzie nawet ćwiczyć, a tym bardziej walczyć.
Plują ludziom na mordę i okradają każdego dnia, niszczą Polskę i polaków, a teraz co, ktoś ma na jakieś ćwiczenia #!$%@?ć, bo te śmiecie kolesiostwo sobie tak ustaliły? Niedoczekanie.
To wystarczające powody moralne czy nie?
Nigdy, złodzieje pisowskie przestępcy będą cię ruchać latami, katotalibany, osrajtki, i ktoś miałby
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Widze, ze tutaj jest wszystko zero jedynkowe. Znasz osobiscie kogos, kto probowal sie zrzekac? Znasz problemy emigrantow? A wiesz, ze urzednik moze prawo zinterpretpwac, ze pomimo rezydencji podatkowej dalej moje “centrum zyciowe” znajduje w polsce i musze zaplacic podatki? Ale spoko, napisze papier do prezydenta, na ktory nawet nie ma obowiazku sie nawet ustosunkowac. Wiele, rzeczy zalatwialem w urzedach, latwiej badz trudniej. Moje pytanie bylo na poczatku, co z ludzmi
  • Odpowiedz
Ale spoko, napisze papier do prezydenta, na ktory nawet nie ma obowiazku sie nawet ustosunkowac


@sh2dov: Dziwne, ustawa mówi inaczej.

A wiesz, ze urzednik moze prawo zinterpretpwac, ze pomimo rezydencji podatkowej dalej moje “centrum zyciowe” znajduje w polsce i musze zaplacic podatki?


@sh2dov: A wiesz że możesz się od tego odwołać, a potem iść z tym do sądu i - jeżeli nie masz centrum interesów życiowych w Polsce - wygrasz
  • Odpowiedz
ZAKAZOWI WYJAZDU ZA GRANICĘ w trakcie wojny, tak jak to ma miejsce na Ukrainie. To jest nieludzkie, niehumanitarne i godzi w podstawowe prawa ludzkie.


@ziuaxa:

W trakcie wojny bardzo wiele praw się łamie. Państwo po prostu uznaje wyższość swojego interesu na indywidualnymi interesami obywateli.
  • Odpowiedz
Ja świadomie jestem przeciwny tym "Szkoleniom" już sam fak że mogą każdego wyrwać i wpakować do koszar na 30 dni tak poprostu jest nieludzki zwłaszcza wobec tych co już od dawna żyją na swoim, mają już wyrobione własne nawyki, własną samodyscypline i ogólnie mają już plany na przyszłość jak i nie mają z różnych powodów możliwości tak zniknąć na 30 dni i wrócić bez żadnych negatywnych zmian w ich życiu.

Zwłaszcza że
  • Odpowiedz
Lepiej siedzieć w ciepłym #!$%@?łku i nic potrafić poza klikaniem w myszkę. Ty na pewno nie obronisz swojej rodziny przed ewentualnym najeźdźcą, który nie będzie miał dla nich litości. Ty na pewno będziesz pierwszy #!$%@?ł pakując swojego laptopa w pokrowiec, nie myśląc o tym, żeby ratować swoich najbliższych.


@Assiduus: Nawet po przeszkoleniu nie będzie miał czym bronić, rzucasz hasłem jakby każdy dostawał broń do domu. Pierwszy #!$%@?ł będzie rząd, mamy taką
  • Odpowiedz