Wpis z mikrobloga

Kurde jaka ja byłam głupia, że marzyłam o #lekarski skoro #programowanie to najlepszy zawód naszych czasów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

plusy:
-zarabiają potężne pieniadze,
-za 5 lat AI zastąpi patomorfologów, dermatologów i radiologów (u nas na uczelni już lekarze szukają innych specek)
-mała odpowiedzialność (w większości),
-ciekawe warunki pracy,
-możliwość rozwoju,
-wybitne zespoły współpracowników,

Co tu dużo mówić, klepacze kodu złapali Pana Boga za nogi i mają świętą rację.

#programista15k
jmuhha - Kurde jaka ja byłam głupia, że marzyłam o #lekarski skoro #programowanie to ...

źródło: comment_1670242583cKQ0zPO1gm6sHdHgsQngf2.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@jmuhha: Sieci neuronowe umieją tylko to czego ich nauczono. Dlatego łatwo jest stworzyć sieć, która ma rację w 95% przypadków, ale z tego samego powodu tak trudno jest nauczyć ją tych 5%.
Autopilot Tesli jeździł już kilka lat temu. Minie jeszcze 15 lat zanim będzie jeździć dobrze.
Roomba sprząta już z 10 lat, ale nie prędko będzie to robić dobrze.
Tak więc AI będzie lekarzom pomagać, ale ich nie zastąpi.
  • Odpowiedz
myślicie że AI w ciągu 10 lat zastąpi lekarzy?


@jmuhha: to bardziej problem społeczny niż technologiczny. Już teraz są doniesienia o AI, które lepiej wykrywa pewne choroby na podstawie badań od ludzi. Pytanie: kto weźmie odpowiedzialność za to jak AI coś spieprzy?
  • Odpowiedz
@jmuhha: Moja dziewczyna studiuje lekarski i na jednych zajęciach wykładowca powiedział, żeby uczyli się programowania, dopóki jeszcze nie jest za późno, bo lepsze zarobki i ciekawsza praca. Jest w tym sporo racji, bo biorąc pod uwagę to, że na takim lekarskim poświęca się 10 lat w trakcie których uczy się naprawdę ciężkich rzeczy, to przekładając to na naukę programowania, można zostać bardzo dobrym specjalistą w krótszym okresie czasu z wynagrodzeniem o
  • Odpowiedz
Lekarz to lepszy zawód, masz prace na całe życie praktycznie i im jesteś starszy tym więcej jesteś warty, w IT wręcz przeciwnie. Jesli chodzi o kasę to mój brat jest lekarzem i patrząc na jego zarobki wiem, że go nigdy nie doścignę mimo iż sam robię w IT
  • Odpowiedz
@jmuhha: porównywanie lekarskiego i IT jest jak porównywanie krzesła i banana. Co to ma ze sobą wspólnego? Nic. Poza tym nie wszystko kręci się wokół kasy, gdyby tak było, to byśmy już dawno zdechli, w moim odczuciu żeby zostać lekarzem potrzebna jest dużo większa motywacja niż pieniądze.
  • Odpowiedz