Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile może kosztować wykończenie mieszkania na normalnym poziomie z kuchnią (meble kuchenne, zwykłe AGD + zmywarka) i łazienką (prysznic, pralka lub pralko-suszarka), do sypialni łóżko i pewnie kilka szaf, w salonie jakaś sofa i stół + 4 krzesła, tv nie potrzebuje, w pokoju biurowym biurko i fotel biurowy.

Mieszkanie 3 pokojowe [wiem, od rejonu pewnie zależne, ale chodzi o ceny orientacyjne] w kilku wariantach:

- rynek pierwotny 56 m2 / 66 m2 / 69 m2
- rynek wtórny 55 m2 / 63 m2 (tutaj też w usługę wchodziłoby wywalenie wszystkich starych gratów pewnie nowa instalacja elektryczna oraz inne przeróbki bloki z 1980-1985 roku)

Prosiłbym o orientacyjne wyceny, bo jak tak czytam na necie to mowa tu o 1000 - 2000 zł za m2 co wydaje mi się dosyć dużą kwotą.

Bardzo dziękuje za pomoc

#nieruchomosci #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638f3cbb5adff1f3a51a5495
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
@WabiSabi: nieźle. A excela z budżetem zrobiłeś przed czy już po? :)
Sam też się tak nacialem na pierwszym mieszkaniu zrobionym podsiebie. Wydatki się szybko mnożą a najmniejsza moneta w budowlance to 500zl (teraz to pewnie z 1000zl). Bez scislego trzymania się budżetu bardzo łatwo się rozjechać. Ale to w sumie chyba z każdymi zakupami :)
@mixerro: No właśnie ja też nie wiedziałem, a się da i frezy i wiele wiele więcej.np mam w kuchni dwa słupki, jeden z lodówką w zabudowie a drugi z piekarnikiem, i te słupki mam jeszcze zabudowane po bokach taką płytą w kolorze blatu i to wyglada jak takie fajne przedłużenie. Rok temu płaciłem 20k i szczerze mówiąc po tych kuchniach modułowych które widziałem u znajomych nie żałuję tej różnicy 8-10k, które
@mixerro: arkusz na bieżąco robię.

Wcześniej były przygotowane nawet estymacje, ale okazały się zupełnie z dupy. Większość rzeczy wyszła drożej niż zakładaliśmy, zwłaszcza płytki i farby.

Widzę wyżej dyskusję o stolarzu vs IKEA. U nas ten pierwszy wyszedł taniej niż sieć przy tym samym poziomie wykończenia - płyta lakierowana, blat laminowany i okucia Blum.
@AnonimoweMirkoWyznania: remont generalny od stycznia do lipca/sierpnia. 3 pokoje 47m2 wyszło 84k. Cała robota robiona z wujkiem który wziął 1/3 tego co chcieli fachowcy (z fachowcami dolicz 20-30k w zależności od ilości pracy). W tej cenie nie ma kosztów elektryki bo teść położył. Standard średni - kuchnia na wymiar, meble z IKEA, wanny, baterie w wyższym standardzie. Dodatkowo duża część materiałów z drugiej ręki na których zaoszczędziłem 2-3k. Miasto pod Warszawą.