Wpis z mikrobloga

hej, jakie macie w umowach b2b zapisy przeciw konkurencji? czy taki potencjalny zapis jest ok bo trochę mi się nie podoba

działalność taka nie spowoduje niedotrzymania żadnego z zobowiązań Usługodawcy, wynikających z niniejszej Umowy; Usługodawca nie będzie się angażował w żadną tego rodzaju działalność, jeśli miałaby się wiązać z podmiotem podobnym, albo konkurencyjnym w stosunku do Usługobiorcy,

Działalność konkurencyjną stanowi każda działalność, która jest przez Usługobiorcę rzeczywiście wykonywana lub jest przez niego planowana, o ile Usługodawca wie o tych planach,
w szczególności związana z oferowaniem produktów lub usług tożsamych lub podobnych do oferowanych przez Usługobiorcę.

#programista15k
#programowanie
  • 5
Działalność konkurencyjną stanowi każda działalność

@Ozonegod: jakoś dziwnie to brzmi, gdyby była sama druga część mówiąca o tych "w szczególności" to by jeszcze miało sens
najlepiej skonsultuj z prawnikiem co to znaczy

swoją drogą jak takie mają wymagania to by mogli Ci uop zaproponować
w swojej obecnej b2b nie mam zapisów o zakazie konkurencji
@Ozonegod: Jeśli firma jest poważna to powinieneś mieć osobną umowę o zakazie konkurencji i tam powinno być wyraźnie opisane w kilku podpunktach o jaką działalność chodzi. Ten zapis jest bardzo słaby bo np. nie pisze o nic o tym, że nie możesz wykonywać działalności dla klientów tej firmy albo jej partnerów biznesowych, albo świadczyć działalność za pośrednictwem osób trzecich itd.
Zakaz działalności konkurencyjnej to standard, tylko nie zgadzaj się na jego
Działalność konkurencyjną stanowi każda działalność, która jest przez Usługobiorcę rzeczywiście wykonywana lub jest przez niego planowana, o ile Usługodawca wie o tych planach,


@Ozonegod: mi to wygląda na to, że nie będziesz mógł powiedzieć "odchodzę, mam inną ofertę" bo to już jest działalność konkurencyjna (masz plany i usługodawca o tym wie). Trochę z dupy.

Usługodawca nie będzie się angażował w żadną tego rodzaju działalność, jeśli miałaby się wiązać z podmiotem podobnym,