Wpis z mikrobloga

Kupiłem nowy TV no i jakość dźwięku mnie średnio zadowala.
W poprzednim mieszkaniu miałem soundbar 2.1, tym razem bym chciał iść w coś lepszego (wszyscy soundbary odradzają).
Na forach audio oczywiście entry level to 10k za sam amplituner ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy do 4k pln złożę jakiś zestaw 2.1 (ampli, sub i dwa głośniki)?
Kompletnie się nie znam na firmach.
#soundbar #kinodomowe #audio #telewizory
  • 10
@4iv: sprawdź sobie samsunga q930b, wychodzi poniżej 4K w tym momencie. Listwa, subek i dwie satelity, łącznie 9.1.4 jeżeli chodzi o liczbę kanałów. Mam od 3 miesięcy i polecam w #!$%@?.

Odpowiadając na pytanie, złożysz dobry zestaw stereo, natomiast to dalej jest stereo. Do muzyki będzie lepiej, przy filmach ten Samsung #!$%@? wszystko w podobnym budżecie.

Polecam kupić, rozstawić i skonfigurować sobie w aplikacji SmartThings. Jak nie będzie się podobało zawsze
@4iv: Odradzający soudbary mają 100% racji. To jest gówno niemożebne a piszę to jako osoba, do której serwisu wpadają takie sprzęty. Sama jakość wykonania, np. droższych samsungów to nieśmieszny żart odzwięku nie wspominając nawet... To co piszą na forach co do entry level to i prada i nie. Zależy od preferencji, wymogów użytkowania itd... Osobiście uważam, że albo kino domowe albo jakościowa muzyka. Czyli albo wielokanałowy dźwięk cyfrowy do filmów (męczący
@4iv: @ostr96: Drogi Panie. Na ławie w salonie ze ze screena bywa, że stawiam soudbary samsungów przywiezione przez klientów. Tam się z nimi witami tam się rozstajemy choć niechętnie dotykam się tego barachła. Dalej z salonu widać kuchnię a w niej na parapecie stoi kaseciak z lat 90tych (stan idealny) jako radyjko kuchenne podłączone do jednego z kilku zestawów kolumn stereo (solo7c/solo9c) o wadze jednego kanału około 11kg. To wpis
wojciet - @4iv: @ostr96: Drogi Panie. Na ławie w salonie ze ze screena bywa, że stawi...

źródło: comment_1670610822SkY78TBXyK2yb19qV88rJN.jpg

Pobierz
@4iv jestem w stanie pomóc ale muszę konkretnie znać Twoje potrzeby. Jak rozumiem aplituner ma być czyli dźwięk cyfrowy wielokanałowy? Czemu wtedy tylko 2 kolumny + sub? anie 5.1? Chyba, ze amlituner + 2 kolumny na początek jako front ale takie kolumny co by sub nie był potrzebny:)
@wojciet: generalnie chce zaczac od ampli + kolumny + sub (bo z tego co wiem najlepsze odczucia daje) a w przyszlosci dokupic centralny + tylne. Atmosa nie planuje. TV to Philips 807 o ile to co zmienia
@4iv spoko. Pomogę. Dobrze, że atmos nie jest jakimś priorytetem bo współcześnie ludzie kierują się napisami na pudełku a nie czy dany standard wykorzystają. Osobiście wybrałbym taki front kolumn aby sub był sprawą do ewentualnej rozwagi. Czy masz preferwncje co do marki?