Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k na temat #elektryka .
Jestem elektrykiem i chciałbym podnieść kwalifikacje.
Postanowiłem nauczyć się programowania ale że stary koń jestem i nie chcę się przebranżawiać, to pod zawód elektryka coś przydatnego.
Jaki język polecacie?
Może jakiś Elektryk coś podpowie?
Zawsze chciałem się nauczyć czegoś ale nigdy nie miałem czasu, pieniędzy albo chęci.
Tyle tego że nie wiem co wybrać.
Jak wiadomo „Nowy rok, nowy Ja” tuż tuż a Ja nie wiem na jaki konkretnie kurs iść?

Z wyrazami szacunku,
Mocherowy_Dziadek
  • 12
@Mocherowy_Dziadek:

Jestem elektrykiem i chciałbym podnieść kwalifikacje.

Uprawnienia sep E i D + niemiecki/norweski?;) Jeśli chcesz spróbować programowania elektroniki to arduino (zestaw z diodami, wyświetlaczem, kupą rezystorów, silniczków itp. to poniżej 200 zł) + micropython a jak sterowniki plc - czyli głównie automatyka przemysłowa - to siemens logo! 8 (do 1 tys. złotych razem z softem)
@Mocherowy_Dziadek: Siema Miras. Magazynier inżynier elektryk here z ciągotami do programowania. 9 miesięcy na budowie, 10 lat w automotive i liznąłem dużo z każdej dostępnej mi strony.

Sporo zależy w jakim kierunku chcesz odbić:

1.Automatyka przemysłowa - PLCki, głównie ladder ale ja w miarę możliwości programowałem w ST i STL - podobne do Pascala.

2.Automatyka DCSów - np. ABB x800A - takie rozproszone PLCki - jak wcześniej, głównie ST. Jag byś