Wpis z mikrobloga

Za oknem mróz i śnieg.
Prawactwo: hehe, I co? Gdzie wasze globalne ocieplenie.
Lewica: Pogoda to nie klimat.

Za 7 miesięcy, jak będzie ponad 30 stopni.
Lewactwo: Oto skutki globalnego ocieplenia.
Prawica: Przecież pogoda to nie klimat.

Głupie pytanie. Kiedy następuje owe przełożenie klimatu na to, co widzimy i czego doświadczamy? Bo czytając te dyskusje, można odnieść wrażenie, że klimat jest jakimś abstrakcyjnym tworem, którego w żaden sposób nie można przełożyć na obserwowalne i doświadczalne zjawiska. Jeśli ktoś hipotetycznie nigdy nie słyszałby słowa klimat, to nie rozumiałby, dlaczego właściwie należy się nim przejmować, skoro najwidoczniej na nic nie ma wpływu.

Dla niezdolnych do czytania ze zrozumieniem: W tym wpisie nie opowiadam się za żadną ze stron i nie taki jest jego cel. Bardziej zwracam uwagę, na to że ze stwierdzeniami typu "pogoda i klimat to dwie osobne kwestie" też można przeszarżować i doprowadzić do jeszcze większego zamętu w dyskusji niż jest obecnie.

#heheszki #bekazlewactwa #bekazprawactwa #4konserwy #neuropa #pytanie
  • 28
@archubuntu: Między innymi dlatego kwestia globalengo ocieplenia jest kwestionowana przez tak wiele osób. Nie mamy technologii, żeby zrobić jakikolwiek naukowy eksperyment z klimatem, więc bawimy się we wróżenie z danych, których de facto nie rozumiemy..
Za 7 miesięcy, jak będzie ponad 30 stopni.

Lewactwo: Oto skutki globalnego ocieplenia.

Prawica: Przecież pogoda to nie klimat.


@archubuntu: O tutaj stworzyłeś i zaatakowałeś chochoła. To jak to nazywasz "lewactwo" mówi raczej o zjawiskach rodzaju "najcieplejszy miesiąc w historii pomiarów kolejny rok z rzędu", a nie "ale dzisiaj ciepło, EH te globalne ocieplenie".

Taguj to jakoś #codziennawalkazchocholami czy #prawakpoznajeswiat albo coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie zarzucasz mi chochoła, po czym atakujesz go innym chochołem, jakobym przepychał jakąś narrację.


@archubuntu: CO XD

Za 7 miesięcy, jak będzie ponad 30 stopni.

Lewactwo: Oto skutki globalnego ocieplenia.

Prawica: Przecież pogoda to nie klimat.


Może tego nie napisałeś? Weź ty poczytaj, co to jest ten chochoł, bo chyba nie zrozumiałeś xD
@aegispolis: Przecież napisałem, że jeśli tak bardzo Cię to boli to zmień sobie 30 na 35 i niczego to nie zmienia w mojej wypowiedzi.

Oczywiście, że takie akcje były. Czytałem wpisy na twitterze o zmianach klimatu po każdej burzy, mimo, że ostatni rok wcale nie był pod tym względem wyjątkowy. To, że taki nie jesteś - fajnie. Ale nie ekstrapoluj swojego sposobu myślenia na cały świat, bo trąci mi to narcyzmem,
Za oknem mróz i śnieg.

Prawactwo: hehe, I co? Gdzie wasze globalne ocieplenie.

Lewica: Pogoda to nie klimat.


Za 7 miesięcy, jak będzie ponad 30 stopni.

Lewactwo: Oto skutki globalnego ocieplenia.

Prawica: Przecież pogoda to nie klimat.


@aegispolis: OP w przesmiewczy sposób napisał xxxwica -> xxxwactwo, to drugie określenie jako przedstawienie głosu skrajnych, mało rozgarniętych przedstawicieli osób z danego obozu ideologicznego. Zastanawiające, że poczułeś się urażony. @archubuntu: raczej nie miał