Wpis z mikrobloga

pytanie głównie do ludzi z dużych miast więc wybaczcie że wszystkich zawołam, ale to dla mnie ważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warszawa #krakow #gdansk #wroclaw #poznan #lublin #katowice #szczecin

Czy widzieliście gdzieś w swoim mieście/swojej okolicy maszynę, która sama sprzedaje lody kręcone?
Mam na myśli coś jak automat do kawy, to znaczy klient wrzuca pieniądze i dostaje loda w wybranym przez siebie smaku.
Czy gdybyś miał wybór zapłacić 2 zł za loda z maszyny, a 5-6 za podobnego ale z budki którą ktoś obsługuje, to którego byś wybrał?

#jedzzwykopem #slodycze
  • 15
@staryalkus: tak widzałem w Krakowie i jakiegoś większego szału to nie zrobiło, jeżeli chcesz robić na tym biznes to musisz mieć produkt (lody), które czymś się wyróżnią. Konkurowanie ceną to idealny sposób na obniżenie jakości w dłuższej perspektywie a co za tym idzie utrate klientów, przykłaad - automaty do kawy. 10 lat temu miałeś je na każdym rogu i ludzie robili na tym majątek, dzisiaj mało kto kupuje kawę z automatu
@staryalkus: te z ikea nie sa dobre, jakies wodniste itd. I pewnie jak hot dogi z 1zl skoczyly na 4... tak lody z 2 na 6, strzelam ;-) Nie wchodz w taki biznes bo gowno zarobisz. Kup tanio dzialke od ksiedza. Serio ile trzeba tego sprzedac by miec jakeis 5k mnimum na lape?