Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś dobre materiały na temat "tax loss harvesting", w kontekście polskich przepisów podatkowych? Tzn. rozliczenie strat i zysków z inwestycji, w celu obniżenia kwoty podatku do zapłacenia...

Rok się kończy, ale pamiętam, że data ostatnich transakcji, które się łapią nie jest datą ostatniego dnia roku.

Dodatkowo, będę wdzięczny za polecenie dobrego doradcy podatkowego.

#gielda #podatki #gpw #finanse
anonimowy_programista - Poleci ktoś jakieś dobre materiały na temat "tax loss harvest...

źródło: comment_1671533664D8CmLWycIOFH06R0vala9n.jpg

Pobierz
  • 14
@DJ007: kupowałem na raty, ale na kilka różnych kont brokerskich. Mam też straty z tytułu handlu opcjami. Teoretycznie, mógłbym sprzedać kilka akcji z konta, które wygenerowało mi zysk... co jeżeli dobrze rozumiem, pomoże mi uniknąć płacenia podatku za te zysk z tych akcji w przyszłości (zakładając, że po nowym roku je odkupie).

@anonimowy_programista: Żeby kupno/sprzedaż podatkowe było możliwie najbardziej neutralne dla portfela, to odkup powinien się odbyć niezwłocznie po zbyciu. Jeśli będziesz czekał, to doczekasz się na lepszą lub gorszą cenę wejścia, więc trochę będziesz spekulował.
@anonimowy_programista: wczytaj sobie transakcje w moim kalkulatorze i przeprowadź symulacje podatkowe po zamknięciu odpowiedniej liczby akcji dodając przez interfejs "hipotetyczne" transakcje.
Aplikacja uwzględnia dni wolne od handlu i T+2. Data ostatniego dnia w danym roku podatkowym jest różna dla giełd w zależności od ich dni handlowych.
Nie świadczę usług doradztwa podatkowego ale mogę polecić https://saregofinance.pl/
Podepnę się - czy tax loss harvesting działa w przypadku transakcji na różnych giełdach - tj. czy się sumuje?

Przykładowo:
- jestem na plusie 50k na GWP
- jestem 50k na minusie na Trading212 (akcje amerykańskie)

Sumujemy i wychodzi 0 więc nie płacę belki?

#gielda #podatki