Wpis z mikrobloga

#fotografia jakie są systemy bezlusterkowe w które warto wchodzić? Najlepiej w miarę budżetowo, nie potrzebuje żadnych bajerów tylko body FF lub APS-C, jasne 50mm i coś szerszego z okolic 20-28 (lub ekwiwalenty).

Znam Sony A7 i następców, body jest tanie na OLX ale ile wydam na szkła Sony E FF? Macie jakieś inne propozycje u innych producentów?
  • 15
@eloyard: Mógłbym pomyśleć o jakimś Olympusie OM, piękne są. Tylko to musiałaby być atrakcyjno cenowo opcja, bo jednak kompromis na matrycy jest
@rtone: cena/jakość tylko sony.

Nikon drepcze po piętach a reszta się nie liczy


@waginator: znowu wszystko zależy od potrzeb i budżetu. Jakbym miał nieograniczony budżet i kasę na systemowe szkła to bym brał Canona albo Nikona. Jako biedak wybiorę Sony ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z tego co widzę w nowszych jest trochę lepiej ale przepaść do Sony czy canona jest taka sama - bo te ostatnie tez ulepszają


@yhbgrobdoivbvwamsv: no akurat nowe Canony i Nikony już naprawdę dają radę, zdecydowanie nie ma aż takiej przepaści do Sony, które swoje wady też ma (chociażby ergonomia). Ale moim zdaniem Canon sam sobie w stopę strzela, blokując szkła innych producentów na RFkę, nie wiem jak to wygląda w
@MrProperr: właśnie tak mi się wydawało, ale mimo wszystko Z7II poza budżetem, a Z6II trochę nędza XD Pewnie wjedzie jednak A7III + Tamron 28-70 G2, a później jakieś 85 i 35 1.4. Teraz mam 6D, 28mm 1.8 Sigmy i plastikowe 50mm 1.8 Canona - wszystko będzie lepsze od tego gówna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chyba, że będzie w styczniu gdzieś A7IV na jakiejś dobrej promce.