Wpis z mikrobloga

@xGreatx: nie wiem co jest w tym urywku bo oglądałem to parę dni temu na YT, ale tutaj naprawdę widoczność jest idealna i ze 100-200m widać wszystko wokół przejścia


Cieszę się ale w przepisie nie ma zapisu o idealnej widoczności gdzie widać wszystko wokół przejścia ze 100-200m zatwierdzona przez użytkownika wykop pe el @msichal
@ntdc:
Obejrzałem tylko początek. Mandat słuszny, ale w tej sytuacji to jest po prostu czyste i perfidne szukanie ofiary przez milicjantów. Przepis miał być słuszny w swoim brzmieniu, ale jest po prostu nadużywany. Będzie stale dochodzić do tego, że dwa pojazdy jadące obok siebie będą po prostu zatrzymywać się przed każdym przejściem dla pieszych, żeby nie wyłapać surowego mandatu, okraszonego dużą porcją punktów karnych.

Tak jak ktoś wyżej zaznaczył - zamiast
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zaxang: Jakiej jazdy o 1 km więcej? Widziałeś ten film w ogóle?
Policjanci na długo przed przejściem utrzymują 43 km/h. Ten mężczyzna wyraźnie ich wyprzedza o więcej niż 1km/h. Przypuszczam że z 10km/h więcej xd

po komentarzach widzę że 1500 złotych nie przekonuje was do ZAPRZESTANIA wyprzedzania na pasach w KAŻDYCH warunkach. Wiecie lepiej i już xD

Mam nadzieję że mandat za to wykroczenie wzrośnie tak z 1500 do 4500 to
Może się mylę, ale przepis nie mówi nic o tym czy ktoś w okolicy pojazdu wyprzedzanego w ogóle jest


@Gavilar: To akurat słaby argument, ponieważ przepisy powinny być dobrze zrobione a nie żeby były i żeby się ich przestrzegało, zwłaszcza w takich kwestiach
Chyba, że zakładamy z góry, że każdy uczestnik ruchu to debil i chce #!$%@? kogoś na pasach


@N__K: Nie że chce od razu kogoś zabić, po prostu może być tego nieświadomy że może to zrobić

Lepiej założyć to niż wierzyć w dobrą wolę człowieka i czekać aż będzie więcej śmierci na pasach
@ntdc: ja #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwie sprawy:

1. kierowca złamał prawo i mandat się należał.
2. w cywilizowanym kraju policja tak nie poluje na kierowców i mówcie co chcecie ale taka jest prawda. a ten sepleniący milicjant niech następnym razem jedzie 20km/h i łapią po trzech kierowców jednocześnie przed przejściami. będzie miał większą audiencję do #!$%@? swoich podniosłych frazesów.
@msichal > Gość zasadniczo ma rację, ale ludzie lubią być #!$%@? w dupsko przez to państwo.
Przy dużym ruchu pieszych czy zdecydowanie większej różnicy prędkości przy wyprzedzaniu ten mandat w takiej kwocie ma słuszność.
Wyprzedzanie o 5km/h bez żywej duszy na chodnikach w promieniu 500m to zwyczajne #!$%@? obywateli na grube pieniądze.

Takie gadanie wynika z kompletnego niezrozumienia przepisu lub jego sensu. Skąd wyprzedzający może wiedzieć, że nie ma żywej duszy przy
@jutokintumi > Prawda jest taka, że jeżdżąc codziennie po mieście jest bardzo ciężko uniknąć sytuacji, gdy ktoś ci zahamuje przed przejściem i go wyprzedzisz.

Aż tak ciężko Ci nie wyprzedzic samochodu obok w rejonie przejscia? To co robisz za kierownicą poza prowadzeniem samochodu?
@Catmmando: Tutaj chodzi sctricte o nawyk, będzie sobie tak 1000 razy wyprzedzał bo zna to czy tamto przejście a pieszego żadnego nie widział w koło.
Tej jeden jedyny raz, z nawyku, znów wyprzedzi na pasach, pieszego nie zauważy, potrąci i zrobi krzywdę. Tyle w temacie specjaliści z koziej dupy. Jestem za jak najwyższymi mandatami za byle jakie wykroczenia ponieważ w polsce jezdzicie jak bydło a polskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kanalarz: no normalnie, jeśli jedzie dłuższy czas z nieco większą prędkością, to mógł widzieć otoczenie przejścia z obu stron, bo wcześniej nikt mu to nie zasłaniał i przyjmuje że ludzie nie potrafią się teleportować.
Albo wręcz mógł zmienić pas chwilę przed wyprzedzaniem, więc widział dokładnie jak wygląda sytuacja z jednej i drugiej strony.
Możliwości jest wiele, nie chodzi o niezrozumienie przepisu, tylko o rozróżnienie faktycznego zagrożenia ze zwykłym łataniem budżetu -
@Aerwin: > @Lordon: sęk w tym że wyprzedzając samochód na przejściu nie masz pojęcia czy ktoś tam jest, bo go po prostu nie widzisz. Ale co Ty o tym możesz wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aerwin: ale gdyby jechał równo z nimi lub lekko za nimi, to też by pieszego nie widział, bo by mu radiowóz zasłaniał ¯\_(ツ)_/¯ Teoretycznie w tej sytuacji powinien zwolnić do
Możliwości jest wiele, nie chodzi o niezrozumienie przepisu, tylko o rozróżnienie faktycznego zagrożenia ze zwykłym łataniem budżetu - nie podoba mi się tu tyle sam fakt łamania przepisów, co kompletny brak widełek i bardzo surowy mandat - sytuacja na filmiku i np. wyprzedzanie w centrum miasta kogoś toczącego się przy prędkości o 45km/h większej to dokładnie taki sam mandat pomimo skrajnie różnego zagrożenia.


@msichal: https://youtu.be/DvhHLwy26W4 Każdy tutaj złapany nie wie na