Wpis z mikrobloga

Hej,

Mieszkamy z zona w UK juz ponad 12 lat. Mamy coreczke, ktora konczy niedlugo 2 lata.

Mamy dom na kredyt, bedzie lecial ju chyba 5 rok.

Laczne zarobki to 70k per annum mieszkajac w centralnej Anglii.

Dwa samochody - stosunkowo spoko zycie.

Teraz do sedna, myslimy nad powrotem do Polski, ale nigdy tam nie pracowalismy. Majac oszczednosci i szukajac pracy za 10k brutto w Trojmiescie i 15k brutto dla mojej zony to sa to pieniadze, za ktore da sie godnie zyc? Czy ktos z mirkow moze wracal do Polski po x latach i sobie ulozyl tutaj zycie? Jakie za plusy i minusy takiego ruchu?

#uk #nieruchomosci #powrot #gdansk #gdybia #sopot
  • 200
@VinnieP: widzę większość pesymistycznych głosów, więc pora na coś bardziej optymistycznego.
Jako spedytor międzynarodowy spokojnie powinieneś te 10k ogarnąć.
Wydaje mi się, że większość negatywnych głosów jest od osób zarabiających niewiele.
Jeśli razem zarobicie te 20k to w PL żyje się bardzo fajne.
@VinnieP: Ja w 2020 wróciłem po niespełna 4 latach w UK do Polski, żeby założyć swój biznes.
Mam ambiwalentne odczucia, bo z jednej strony jestem u siebie i spełniam swoje ambicje, a z drugiej straciłem trochę spokoju ducha.

Przede wszystkim, nie słuchaj nikogo kto nie mieszkał i nie pracował dłużej za granicą, bo oni nie mają pojęcia jak to jest być z dala od rodziny i przyjaciół, i myślą że wszędzie
jestem ojkofobem a powiem że życie w Gdyni czy Gdańsku jest nie do porównania atrakcyjniejsze niż w jakimś mieście w UK poza najlepszymi lokalizacjami jak centrum Londynu czy Brighton


@szumowina_wadowicka: ale ty napisales ze najlepsze lokalizacje w UK to centrum londynu czy brighton.

Z centrum londynu nie bede sie #!$%@? bo dla wielu osob to jest zajebista miejscowa ale brighton? Nie ma szans.
Chociaz tragedii tez nie ma
@VinnieP: pytasz na totalnie toksycznym portalu, większość odpowiedzi jakie dostaniesz możesz spokojnie zignorować. Obecnie najbardziej popularne jest jechanie po tym kraju gdzie się da i wyolbrzymianie wszystkich wad.

Żona robi w większym korpo, ja w mniejszym. Żyjemy na poziomie, nic nam nie brakuje. Standard pracy taki sam jak w zagranicznych oddziałach korpo.

Ale pracując tu mamy na codzień dookoła język polski i naszą kulturę. Na święta byliśmy i u bliższej i
@saycool: @engineer:

Dziękuję bardzo za komentarze.

Zdajemy sobie sprawę, ze to ciezka decyzja i tak, jak kolega napisal. W UK nikt się polityka raczej nie emocjuje - w Polsce wrecz przeciwnie.

Myślę, wydaje mi się, ze... za okolo.20k brutto da sie fajnie zyci w Polsce, a bycie blisko znajomych i rodziny nie kupie za pieniadze + pogoda w Anglii nie wplywa dosc optymistycznie na zdrowie psychiczne.
@VinnieP: mieszkałeś wcześniej w trójmieście? Jeżeli narzekasz na pogodę w Anglii to znaczy, że chyba nie mieszkałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkałam prawie całe swoje życie w 3mieście, około 2 lata w Warszawie, 4 miesiące w Anglii a teraz wyemigrowałam na zieloną wyspę :D Zgadnij gdzie pogoda jest najbardziej przerąbana. W trójmieście XD 8 miesięcy wieje, 4 miesiące jakaś śniego, deszczo, chlapociapa plus pizga złem, potem masz
Tez to slyszalem, ale pytajac calkowicie powaznie - jakies przyklady? Znasz moze kogos, kto narzekal?


@VinnieP: eee, wszyscy? Za 25k łącznie wyżyjecie w Polsce, ale zależnie od miejsca standard będzie różny. Jeśli nie macie mieszkań, to podarowałbym sobie. Jeśli macie własne, to możecie myśleć.
Mam wielu znajomych, którzy próbowali wrócić, większość zmarnowała czas i z powrotem do uk się przenosiła. Nie róbcie tego córce, ani sobie.
ps. doczytałem, że trójmiasto. Spadnie
@VinnieP: Ten cały GratisLPG chyba nie rozumie, że zarabiacie 70k funtów rocznie xD

W każdym razie, osoby mniej majętne nie rozumieją, że na pewnym poziomie dochodów dodatkowe pieniądze nie są już tak ważne jak inne czynniki, takie jak warunki pracy, komfort pracy, więcej wolnego, blisko rodzina itp. Oni myślą tylko w kategoriach materialnych, a nie oszukujmy się, UK to już nie jest raj utracony jak to było 15-20 lat temu.

Inna
@VinnieP: tak jak większość wspomniała, ja bym polecał ci tam zostać. Okręt, a raczej papierowa łódź z napisem Polska z deka tonie na każdym kroku... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Majac oszczednosci i szukajac pracy za 10k brutto w Trojmiescie i 15k brutto dla mojej zony to sa to pieniadze, za ktore da sie godnie zyc? Czy ktos z mirkow moze wracal do Polski po x latach i sobie ulozyl tutaj zycie? Jakie za plusy i minusy takiego ruchu?


@VinnieP: Mam solo więcej niż mielibyście razem. Do tego nie mam dzieci i spłacam hipotekę.
Ogólnie - jest optymalnie, ale:
- komunikacja