Wpis z mikrobloga

Kenwood Titanium Chef Baker


@elemenTH: i co, 100% polecasz czy są mankamenty? słyszałem że te planetarne potrafią się miotać jak szatan przy urabianiu ciasta po całym stole, chociaż taka półka cenowa to pewnie nie powinien.
@kishurki: na razie to co robiłem to mi pasuje, pieczywo robiłem z 0,5kg mąki to gniecie jak #!$%@? ale fakt trochę nim miota jak ciasto suche i twarde np. to bułkowe takie było. Robiliśmy ciasto na pierogi 2 razy, ubijaliśmy jajka trzepaczką, serniczek na zimno też, babka cytrynowa była robiona i wszystko jak trzeba. Na pewno zaletą są 2 misy w zestawie, przydają się jak trzeba coś ubić to cyk w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kishurki: @elemenTH: ja też się wypowiem bo posiadam taki i jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni: nie tylko przy wyrabianiu ciasta jest świetnie (ale fakt że na wysokiej szybkości miota, ale nie trzeba takiej używać) ale też robiąc inne rzeczy jak mielenie mięsa, szatkowanie warzyw czy ubijanie piany/kremu. Przed świętami kupiliśmy "końcówkę" do robienia pierogów i makaronu i na święta góra pierogów wyszła świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Fevx: maszynkę do mięsa też mam, jeszcze nie używałem bo najpierw muszę rozkminić jakieś fajne bułki burgerowe. Mówisz, że ta maszynka do makaronu sprawdza się? To po prostu prasuje ciasto na cienko?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elemenTH: tak, są różne grubości: na makarony, pierogi/ravioli i inne takie a nawet ciasto filo. Trzeba trochę wprawy w używaniu tego ale jak się nauczy to wychodzi równo wałkowane ciasto, zwykłym wałkiem trudno takie zrobić.
@toodrunktofuck: a proszę bardzo,

1. bułkeny robiłem te i muszę na pewno trzymać je krócej w piekarniku bo trzymałem 30 minut i trochę się spiekły (mój piekarnik lubi przypiekać) do tego dam im dłużej poleżeć żeby wyrosły przed upieczeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=bMGD-BQiBf8&t=1s

2. chlebek zajebisty, super prosty, pierwszy robiłem jak w przepisie 60 minut na 200 stopni i trochę zbyt spieczony wyszedł (jak wyżej mój piekarnik trochę przypieka) a drugi raz nagrzałem na