Wpis z mikrobloga

Brat chce kupić PS5 po nowym roku, a że ja się hehe znam na sprzętach i w ogóle, to mam coś wybrać. Ogólnie chce się zapytać o te B i C chassis, warto na to w ogóle patrzeć, czym to się różni? Wiem że w przypadku PS2 i PS4 Pro to Sony miało tendencję że im nowsza konsola tym #!$%@?, ale czy w przypadku PS5 będzie tak samo? Są jakieś różne wersje dysków twardych? Jak bym chciał dokupić dysk to wymienić go można bez utraty gwarancji? To będzie zwykły SSD czy jakiś M2?

#ps5
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gieteer: kupisz ssd niededykowany, to wrzucac na niego bedziesz mogl gry tylko z ps4. gwarancji nie stracisz.najrozsadniej by bylo trzymac gry z ps4 na zyklym dysku zewnetrznym na usb zeby nie zajmowaly miejsca tym z ps5. najtansze ssd 1tb to okolo 450-500zl
@gieteer: B chassis to przemodelowane chłodzenie - ta sama wydajność. C chassis jest najnowsze i ma procesor w procesie 6nm - najwydajniejszy energetycznie, najlżejsze chłodzenie, również taka sama wydajność. Jak będziesz kupować po nowym roku to najpewniej właśnie taki (C) model kupisz.
Dyski do PS5 można brać zwykłe jak do PC, nie trzeba kupować żadnych dedykowanych "for PS5" za 50%$ więcej. Nie tracisz gwarancji przez instalację dysku. Ba - możesz nawet
@shox: @Medonix: @marianoitaliano: @greven: pięknie dziękuje za solidną dawkę informacji, chyba wiem wszystko, a przynajmniej niezbędne minimum do kupna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nostalgiwolf: na PS2 wydaje mi się że troszkę zjadłem zęby to się wypowiem (w przypadku PS4 Pro słyszałem że pierwsze wersje miały cichy wentylator). Ogólnie FAT jest moim zdaniem dużo lepszy przez fakt że ma miejsce na dysk twardy, mniej
@gieteer: Miejsce dla dysku twardego ma sens tylko jak mowa o przeróbce, a to w czasach świetności konsoli nie było takie oczywiste. Tym bardziej, że wymagało dodatkowego komponentu, który nie był aż tak powszechny jak sama konsola, no i teraz po latach bardzo ciężko o oryginał. Wprawdzie można kupić chiński zamiennik dla samego podłączenia dysku, no ale to jednak chiński zamiennik, a nie oryginał. Nie wiem też co rozumiesz przez "mniej