Wpis z mikrobloga

Siema.

w czwartek kupiłem wełnę Isover 0.033 20cm między dźwigary stropu drewnianego.

Dwa ostatnie dni kładłem ją z wielkim trudem, przeciekała przez ręce, opadała. Dziś dokupiłem kilka rolek bo źle wyliczyłem powierzchnię i okazało się że TA SAMA wełna w innym składzie budowlanym była dużo bardziej sprężysta i niemal idealnie pasowała między dźwigary.

Sprawdziłem wilgotność obu i w sumie nie widzę między nimi różnicy, obie wydają się suche, ale jednak siłą rzeczy różnica między nimi była spora.

Pytanie jest takie, jak poznać, że wełna, której użyłem wcześniej nie nadaje się do ocieplenia? Czy może przez te dni mogła lekko zmienić swoje właściwości i np ta którą kupiłem dziś może też być inna za dni kilka xd

Nie daje mi to spokoju. W załączniku załączam zdjęcie tej wełny z dołu.

#budujzwykopem #budownictwo #welna
mariuszzdg - Siema.

w czwartek kupiłem wełnę Isover 0.033 20cm między dźwigary strop...

źródło: temp_file.png3260499408228931912

Pobierz
  • 17
@mariuszzdg: Powyżej jej jest strych i ma jak odparować? Czyli albo wentylacja strychu albo membrana. Jeżeli jest to płyty/folia od spodu nic nie zrobią i będzie miało jak wyschnąć. Możesz przez ten tydzień grzać bardziej aby przyspieszyć wysychanie, ale nawet bez tego nie powinieneś mieć problemu (jeżeli ma jak odparowywać)
@mariuszzdg: Wełna ma to do siebie, że jest dyfuzyjnie otwarta więc o ile nie jest szczelnie od góry zamknięta to woda z niej wyparuje. Jedyny problem jest taki, że że jak jest mokra to traci bardzo mocno swoje właściwości izolacyjne więc woda wchodząca z wylewek spowoduje, że niezbyt będzie izolować. No i oczywiście kwestia temperatur skoro nie grzejesz to jak będą minusowe to woda będzie zamarzać.

Jak nie masz ogrzewania to
@mariuszzdg
ociepl wszystko co trzeba wełna, zacznij grzać i osuszac, zostaw na 2 tygodnie, porób szpalety, rzeczy które nie zamkną pomieszczenia, patrz czy na wełnie nie pojawia się bialy nalot, potem zamykaj i ogień z szpachlami. Wiem ze czasami chce się szybko i jakimiś swoimi etapami, ale czasami potrzeba czasu, a okres jest taki który nie sprzyja. wełna ma to do siebie ze sie tak czy tak zdziadzieje i opadnie robiąc szczeliny,