Wpis z mikrobloga

Mam 2 pytania:

1. Czy jesli na ten moment nie jestem w stanie zrobić np. 8 powtorzen podciągnieć w 3 seriach, albo pompek w staniu na rękach w pelnym zakresie ruchu po 8 powtorzen i w 3 seriach, lub zwyklych pompek z ciezarem 5kg w plecaku - 12 powtorzen w 3 seriach, to czy ma jakis wiekszy sens pójście na silke, czy moge trenować w domu, skoro jest miejsce na progres?

2. Czy jest tu ktos kto zna sie na treningu siłowym w domu bez sprzętu i moze mi doradzić jakies trening?

Aktualnie mam mniej wiecej cos takiego, ale juz tu wczesniej mi ktoś pisal, ze "do kosza"

1. 3 serie podciągnięć nachwytem na drążku, po 3-4 powtórzenia (np. 3, 4, 4).

2. 3 serie pompek w staniu na rękach w niepelnym zakresie ruchu, z nogami opartymi o ściane (np. 5,5,5)

3. 2 serie podciągnięć podchwytem na drążku (np. 4, 3 powtórzenia)

4. 3 serie zwykłych pompek, po około 12 powtórzeń (albo z jakimś ciężarkiem w plecaku po okolo 9 powtórzeń)

5. 2 serie pompek z nogami na krześle, po 10 powtórzeń

6. 3 serie przysiadów po 14 powtórzeń

7. wspięcia na palcach, na schodzie (pod łydki) 3 serie po 12 powtórzeń


Dodam jeszcze, ze kiedys chodziłem na silke okolo roku (z przerwami), ćwycząc FBW sakera, zazwyczaj 2 razy w tygodniu, i nie zauwazylem przyrostu miesni, chyba ze jakos minimalnie, dlatego w koncu sie zniechęcilem i jak przyszla pandemia, to juz pozniej na silke nie wróciłem, bo uznalem ze lepiej ten czas poswiecic na cos innego albo cwiczyć kalistenike, w domu, bo trace mniej czasu i moge tez zaczynać pozną ncą, np. o północy. A idąc na silke np. o 19 i przychodząc o 21, potem juz tylko chcialo mi sie spać i ciezko bylo sie skupic na jakichś wymagajacych myslenia rzeczach. Dlatego jak dotąd cwiczylem kalistenike w domu, ale raczej tak nieregularnie, byle utrzymac jakąś sile i nie sflaczęć. Teraz znowu chcialbym sie wziąć konkretniej za treningi pod katem budowania mięśni, ale tez pytanie czy mam szanse coś z działać przy kalistenicznym treningu czy musze iśc na silke.

Ewentualnie jesli daloby sie to sensownie połączyc to moglbym chodzic raz w tygodniu na silke i jeden lub dwa treningi w domu

#kalistenika #streetworkout #silownia #mirkokoksy