Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@zrobmy_sobie_rewolucje: tak tylko na marginesie. Bardzo dużo restauracji używa Thermomixa do sosów i niektórych rzeczy. Bardzo często go możesz również spotkać w fabrykach produkcyjnych w ich laboratoriach jakości.
A co do samej kłótni to tak jak iOS android - nie chce mi się, używam to co ja lubię a nie to co ktoś mi powie, że jest lepsze.
@Pan_Czarodziej: Ale ty masz myślenie tostera.
A co ma wspólnego jedno z drugim.

1. Możesz mieć małą kuchnie i nie zmieści ci się zmywarka.
2. Możesz nie chcieć mieć zmywarki
3. Możesz nie mieć przygotowanego przyłącza pod zmywarkę
@IlawaNidzica: wiadomo. Po prostu termomix jest dla innej grupy docelowej. Jakbym nie potrafila gotowac, to bym pewnie kupila jakiegos lidlomixa na odpieprz aby mi zupe zrobil. Mimo wszystko 6k za termomixa to gruba przesada.
...a miedziany garnek polecam - uwielbiam do gulaszu :) minusy sa dwa: 1) waga (no trzeba miec troche sily w rece, ale jak ktos ugniata sam ciasto to to wystarczy) 2) trzeba miec przejsciowke na plyte indukcyjna,
@Fiodooor: ja korzystalam ze wszystkich opcji i porzadny robot planetarny to cos, co naprawde ulatwia gotowanie (a nie probouje cos za nas zrobic w niskiej jakosci). Wieksza kase zainwestowalam w kenwooda niz termomix jest warty, ale mam wszystko, co chcialam (od pierdyliarda nakaldek do szatkowania, przez lyzki do ciast konczac na maszynce do robienia roznych makaronow i mielenia miesa)
@Kernydz: wiadomo, jak ktos sobie ceni wiecej szybkosc przygotowania i nie bawi sie w high end quality, to takie cos na pewno jest pomocne. Tak jak wspomnialam, ja akurat jestem wybredna jezeli chodzi o jedzenie i czas nie jest dla mnie glownym kryterium dla sprzetu.
Poza tym obstawiam, ze ludziom nie chodzi glownie o to, ze ich nie stac, tylko ze stosunek ceny do jakosci jest watpliwy. Za o wiele mniejszy