Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@KaWuSia89: nic specjalnego ten termomix, to fakt, lepiej chyba kupic dobrego robota planetarnego z wagą, gdzie mozna również zrobic ciasto na pizze / placki ziemniaczane / ciasto na bułki czy chleb.
Tak mówią niektorzy, ale nie mam TM, mam tylko robota planternego xD
@zrobmy_sobie_rewolucje: A ja sobie kupiłem lidlomixa najnowszego i używam apki termomixa. Apka lidla ssie pałę, ciągle z niej wywala, wyszukiwarka działa jak na wykopie. Wszystkie przepisy z tma jestem w stanie odtworzyć.
Czy to jest taka redukcja czasu?
Nie.
Ale nie o to tu chodzi. Chodzi o gotową bazę przepisów. Niby mogę wszystko znaleźć ale większość przepisów na necie jest uja warta. Tutaj mam te przepisy ocenione, są też modyfikowane. Dawniej
@zrobmy_sobie_rewolucje: Zastanawiałeś się dlaczego każdy właściciel samochodu go chwali? W końcu kupił rower z dachem za kilkadziesiąt tysięcy PLN-ów. Jak można być tak naiwnym - i jeszcze te przeglądy i ubezpieczenia. Aż wstyd się przyznać.
@zrobmy_sobie_rewolucje: No kasowo 200zł to przesada, jak tam rok czy dwa lata temu było chyba 120zł. Dyszka miesięcznie całkiem legitnie. Zobaczymy czy za rok ta apka lidla będzie poprawiona, ostatnio widziałem, że całkiem sporo przepisów już wskoczyło. Póki co jestem zadowolony i wygodnie się korzysta.
Fakt za 2k to miałbym już fajnego boscha czy nawet kenwooda na dobrej promce ale nadal moim problemem nie był brak sprzętu czy skilla, tylko brak
@Dorken: jeżeli były w tych gownoprogramach to w formie sponsorowanej reklamy geniuszu.


@timechain: W masterchefie to oni normalne roboty planetarne dostawali, chyba, że się coś zmieniło ale od paru lat nie oglądałem.
@Fiodooor
Miałam robota planetarnego i użyłam może z 3 razy. Sprzedałam, dołożyłam sobie do tm i używam codziennie po kilka razy. Z kolei teściowa miała tm, nie używała, sprzedała, kupiła robota planetarnego i jest 100 razy bardziej zadowolona. Po prostu zależy kto jakie ma potrzeby. Wykłócanie się o sprzęt do kuchni jest dziwne.
@lilirose
pierwszego dnia z lidlomixem po zrobieniu jednogarnkowego obiadu też się wkur..gdy ręcznie to myłem wszystko.. Później dopiero dotarłem do funkcji mycia i też nie widzę powodów do narzekania. Czasem wleje wodę z płynem i włączam po godzinie, misa i noże czyste.
@xfin:

Inna sprawa, że ja jestem takim kucharzem-amatorem i mam np. ferrari wśród maszynek do makaronu, więc czy to w ogóle jest urządzenie dla mnie?


Nie. Ja pożyczyłem termomixa od znajomej i użytkowałem przez 3 tygodnie.
Long story short: to urządzenie jest [ewentualnie] dla początkujących amatorów gotowania. Jeśli robisz swój własny makaron, to prawdopodobnie jesteś już dawno za tym etapem.

Czy jest mi w stanie zastąpić mojego robota planetarnego, maszynkę do