Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@zrobmy_sobie_rewolucje: brzmisz jak typowy pan janusz, tak samo można się przysrać do posiadaczy tesli, na uj im auto za 400 tysięcy jak golf 4 ich zawiezie w to samo miejsce? Podobnie jak zwykła patelnia z auchan za 20 zł usmaży ci kotleta, a garnek za 30 zł ugotuje ryż. Mam TM6 i nie kupiłem go wcale po to, że ma jakieś nadzwyczajne moce i potrafi bóg wie co. Po prostu nie
Czy jest mi w stanie zastąpić mojego robota planetarnego, maszynkę do makaronu, naczynia parowe i patelnię żeliwną?

Dlaczego miałby być lepszy niż reszta moich skompletowanych narzędzi kuchennych (które w tym konkretnym momencie przekraczają jego wartość - a i skrupulatnie były wybierane i dokupowane przez prawie 4-5 lat)?

Nie jest lepszy, bo nie jesteś targetem, jak sam przyznałeś

Inna sprawa, że ja jestem takim kucharzem-amatorem i mam np. ferrari wśród maszynek do makaronu,
@xfin: NAjprosciej jak zamowisz sobie prezentacje, przyjedzie ktos, pokaze jak dziala, sam uzyjesz - potem albo sie decydujesz albo nie.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Pożyczyliśmy żeby sprawdzić czy taki wynalazek jest dla nas, bo akurat pojawiły się lidlowe podróbki iii najpierw 3 tygodnie stał w pudle, później go rozpakowaliśmy, później tydzień stał na ladzie, zrobiliśmy jedno ciasto wg. przepisu z tego czegoś, wyszło #!$%@? i rypania się z tym było więcej niż zwykłym mikserem/robotem, spakowałem, oddałem i całkowicie się z Tobą zgadzam :D Wolę te 6k przewalić na wizyty w restauracjach - bo mam
bez przesady z tym 30k


@Martwy_stwor: Dobra, byłem nieprecyzyjny, ale się wytłumaczę:
* Lodówka - 10 tys.
* Zmywarka - 4 tys.
* Kuchenka - 6 tys.
* Robot duży - 4 tys.
* Robot mały - 2 tys.
* Zestaw garnków i patelni - 6 tys.
* Zestaw innych przyborów kuchennych - 5 tys.

I spokojnie Ci się robi te 30-40 tysi. Przy czym jest to wersja "średnia-wyższa", bo naprawdę
@zrobmy_sobie_rewolucje: użytkownicy thermomixa to rzeczywiście fanatycy ale nawet do pięt nie dorastają fanatykom-hodlerom bitcoina. Jeśli posiadacze thermomixa robią dobrą minę do złej gry to pomyśl jakie cuda na kiju odstawiają bitcoinowi maniacy.

Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.


@zrobmy_sobie_rewolucje: a ty za ile kupiłeś btc skoro masz konto od tygodnia a brzmisz jakbyś siedział na tagu od kilku
@zrobmy_sobie_rewolucje: posiadam i bardzo sobie chwalimy całą rodziną. Zawsze świerze jedzenie ze względy na krótki, szybki czas przygotowania i dokładnie podane proporcje, w tym ile czego należy kupić. Po 3 latach użytkowania kupiliśmy nowe noże, a sprzęt nie ma lekko. Kupiłbym jeszcze raz. Brat też posiada ale mało co wykorzystuje, bo woli zamówić gotowe jedzenie i nie kupiłby ponownie.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Ten sam produkt można kupić u konkurencji za około 2tyś. Np. popularny lidlomix, na którym można gotować według przepisów z cookido. Thermomix to piramida finansowa. Musisz polecać innym, aby zgarnąć procent ze sprzedaży. Z ceny 6tyś aż 4tyś trafia do kieszeni pośredników. Do sprzedawcy oraz wszystkich nad nim. Kolejne MLM, ale tym razem na gigantyczną wręcz skalę. Ciekawe komentarze na temat działania tego systemu można poczytać tutaj: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,901277