Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
Nie wiedziałem że na wykopie tylu sekciarzy ThermoMixa xD Dorabianie sobie do podgrzewanego garnka jakiejś ideologii i gadanie że "pewnie cię nie stać dlatego krytykujesz" to już wyższa szkoła spier***nia umysłowego xD Ten sprzęt nic za Ciebie nie usmaży i ewentualnie może Ci zrobić zupę krem albo ciasto na pizze ale przynajmniej to drugie zrobi dowolny robot planetarny za 500 zł. No i nie dość że wydało się 6k na sprzęt to
jakbyś widział thermomix na żywo i by cię było stać, to byś nie wypisywał takich głupot, biedaku XD


@Kernydz: Jesteś podsumowaniem mentalności thermomixowej.

już kompleksy wyleczone żeś biedniejszy/głupszy/brzydszy od innych ludzi? Lepiej się poczułeś?

A wystarczyło napisać "To nie jest zwykły garnek - nie masz pojęcie co piszesz".

A tak to wyszedł kolejny typowy thermomixiarz, który #!$%@? WYGRAŁ ŻYCIE bo ma sprzęt za UWAGA 6 tysi. ROZUMIESZ TO BIEDAKU? SZEŚĆ KAFLI.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Bzdura, kupiłem thermomixa bo chciałem a nie to że ktoś chciał mi go sprzedać - na dowód powiem tylko że kupiłem na Allegro więc nikt mnie nie molestował żeby kupić. Chwalę go sobie do dzisiaj a już grubo ponad rok mam choć trochę mi się już znudził ale nadal używam czy to ja czy żona.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Za 6 tysięcy masz:

Robota wielofunkcyjnego.
Zintegrowane środowisko do przepisów, które są skrojone pod twój konkretny sprzęt.
Oszczędność czasu na poziomie 10-30minut dziennie (kupują zwykle lekarze itp których godzinówka to ok. 50-300zł)
Inwestycję w pewną tożsamość nowoczesnej i zdrowej osoby.

Garnek za 15 tysięcy:
Nie przypala się. Albo się przypala - tak czy siak zapłacone.
Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali?


@zrobmy_sobie_rewolucje: nie, bo mechanizmy za tym stojące już dawno opisano i wytłumaczono. Np. Robert Cialdini w książce “Wywieranie wpływu na ludzi: Teoria i praktyka” (zasad wpływu/perswazji wg Cialdiniego)
@zrobmy_sobie_rewolucje: #!$%@?, prawie dałem się na to nabrać i kupiłem xD
Na szczęscie potestowałem przez 5 dni. Jak na wymieszanie składników czy zblendowanie to tak średnio bym powiedział. Większość rzeczy i tak musiałem sam pokroić, nałożyć, upiec i posprzątać.

Panowie @Kernydz, @gysnde, jak z Was takie bogacze to dlaczego cateringu sobie nie weźmiecie? Patrzcie wtedy jaka to optymalizacja i ile więcej potężnych pieniędzy zarobicie, nie tracąc czasu w kuchni
@zrobmy_sobie_rewolucje: ale masz ból dupy... załóżmy, że wyceniam swoją godzinę pracy na 200 zł, wstaje rano to nie mam czasu i nie chce mi się robić kanapek dla dzieciaków tylko każdego dnia nastawiam owsiankę. Posiłki są zdrowe zajmuje mi to ze zmywaniem 10 minut a w czasie gdy to się robi ogarniam dzieci. P.S Nie mam termomixa tylko lidla. To tak jak byś pierd$@#ł:
Łoooo suszarka do prania co za bogacze!