Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
Tak w tym temacie jak i każdym innym niech osoby krytykujące zrobią sobie rachunek sumienia czy mają jakakolwiek merytoryczna podstawę do krytykowania, czy uprawiają zwykle zesrańsko nad wydawaniem nie swoich pieniędzy.

TM dostałem w prezencie i użytkuje go od 1,5 roku więc moja opinia jest dość mocno obiektywna. Uważam że jest to super sprzęt dla ludzi którzy nie uważają gotowania za hobby, jednak osobiście raczej nie wydałbym aż takich pieniędzy.
Myślę że
@zrobmy_sobie_rewolucje Stary, ale Ty wiesz że to jest urządzenie powszechnie używane w gastronomii? xD Ba powstało właśnie na jej użytek, tylko w Vorwerku ktoś pokleił, że zwykły konsument jest za głupi, żeby używać go samodzielnie, więc dodano do niego przepisy xD
1. Nie każdy ma zmywarkę


@kodecss: no okej, ale bez zmywarki z myciem garów też jest pełno #!$%@? się, więc myślałam, że bez zmywarki to właśnie termomix wygrywa bo jest jeden (a nie osobno patelnia, osobno garnek, osobno misa blendera, osobno łopatki blendera, osobno nóż do mięsa, osobno nóż do cebuli, dwie osobne deski do krojenia, miski pomocnicze do mieszania, marynowania, srutututu) i problem jest tylko dla zmywarkowiczów. Stąd przywołanie zmywarki.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Ja za 6k to sobie kupiłem piec do pizzy co grzeje 500 stopni góra i dół z kamieniem włoskiej gliny za 2,5k , do tego robota planetarnego kenwooda 1k, komplet garnków i patelni do kuchni z jakąś zajebistą powłoką i fajnymi pokrywkami, komplet francuskich noży Deglon plus jeden nożyk japoński ze stali damasceńskiej (zajebisty). Do tego zestaw do sous vide i pakowarkę próżniową oraz optigrill tefala. I jeszcze mi zostało
@rafti77: Niewiele jest takich potraw, które w termomiksie wychodzą lepiej niż zrobione tradycyjną metodą czy za pomocą innych sprzetów. Na przykład zagniatanie ciasta w planetarnym wychodzi lepiej. Smażenie: patelnia wygrywa i dobra płyta i piekarnik. Gotowanie w TM jest męczące, bo nie zrobisz dużego gara zupy tylko porcję na raz. Na PHO kości nie nastawisz bo za małe i za krótko grzeje. Sous vide można się pomęczyć i coś tam niby
@zrobmy_sobie_rewolucje:

Moja zona pracuje w hotelu w Anglii. Nie, nie na kuchni. Ale nie o tym.

Hotel jest raczej "posh" i tam na kuchni maja i uzywaja dwa thermomixy.

My w domu mamy dwa. Jeden wlasciwy, a drugi ten mniejszy dostawiany. Nie masz pojecia co mozesz z niego wyczarowac nie umiejsc gotowac jak ja i w jak szybkim temple.

Polecam.
@zrobmy_sobie_rewolucje: Uwielbiam jak opinie dodają osoby, które nigdy w życiu nie używały i za pewne nie znają nawet jednej osoby, która korzystała. Gdyby było tak jak mówisz, to w internecie byłoby pełno używek prawie nowych za pol ceny, a jakoś jest niewiele, a jak są to są niewiele tańsze od nowych. Dodatkowo znam przynajmniej trzy osoby, które korzystały ze wcześniejszych modeli, a następnie wymieniły je na nowe :) Gdyby było tak
@zrobmy_sobie_rewolucje
zaproś sprzedawcę na pokaz. to że przepłaciłem 2-2,5x to ja się zgodzę.
Ale robi naprawdę sporo dobrej roboty.
Moja panna uwielbia gotować, a TM skraca czas o sporo.

To nie jest rzecz, która krytycznie musisz mieć.
Kupiłem, bo i tak już nie wiem co kupować.
Ciebie nie stać, nie kupuj.
Cena jest zawyżona, ale urządzenie jest jak najbardziej funkcjonalne i spełnia swoje zadanie.
@zrobmy_sobie_rewolucje: jako posiadacz kitchenaida za 4k, vitamixa za 3k, garnków za jakieś 8-10k i lidlomixa za niecałe 2k, raczej nie uznaję się za biedaka, którego na TM nie stać i się wypowiem.

Lidlomix sprawdzał nam się idealnie przy robieniu dań dla dzieci - nic nie musisz pilnować, mieszać, zaglądać co pare minut, nic się nie przypala. W tym czasie po prostu zajmujesz się dziećmi, a obiad robi się sam. Drugie zastosowanie
@zrobmy_sobie_rewolucje: aż się musiałem zalogować na Białkop 2:0 żeby odpowiedzieć. Termomix to nie zrobi za Ciebie wszystkiego, ale pozwoli Ci zrobić szybko i dobrze setki rzeczy, których z lenistwa zwyczajnie nie zrobisz, zgra cały proces z przepisem (łączysz urządzenie i wygrywasz sobie przepis), urozmaici trochę szarość dnia (bo z tych samych składników, np mąki zrobisz różne warianty pieczywa), itp. Do tego dochodzą wątki jak no ryż do sushi, likiery, ciastka, rzeczy
Pobierz Janun - @zrobmysobierewolucje: aż się musiałem zalogować na Białkop 2:0 żeby odpowied...
źródło: 9A8BECFE-D347-4BCF-8C77-A40BE2D9F294
@zrobmy_sobie_rewolucje: masz odpowiedz w swoim pytaniu w pierwszym zdaniu: typ kupił garnek za 6 tys to nie powie ze jest #!$%@? bo wyjdzie na debila ze kupuje garnek za 6 tys. A weź takiemu powiedz ze lidlomix za 1/3 ceny bez potrzeby wykupowania subskrybcji robi to samo xD