Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
@zrobmy_sobie_rewolucje: Bo to taka sama sekta, jak applowcy. Nakręci się taka (bo tak, to zwykle kobiety) i MUSI kupić, bo koleżanki w pracy już mają i zachwalają a ona nie ma i czuje się wykluczona. No to bierze pożyczkę i kupuje tego wspaniałego robota, który potem okazuje się wcale nie lepszy od lidlomixa kosztującego 1/4 tego (plus nie wymaga miesięcznego abonamentu), no ale jak już się wydaje tyle kasy, to żebyś
jakbyś widział thermomix na żywo i by cię było stać, to byś nie wypisywał takich głupot, biedaku XD


@Kernydz: my dostaliśmy thermomix. i jest naprawde fantastycznym i niezastąpionym urzadzeniem w naszej kuchni, gdzie nie wyobrażam sobie innego w zastosowaniach do których go używamy. w niczym innym nie chce mi sie robić jogurtu.

do niczego innego tego przepłaconego gówna nie używamy :)

ot hipsterski garnek z mikserem i dostępem do internetu. gotowanie
Ja hejtuje Thermomix, bo za niecałe pół tej ceny kupiłem robota planetarnego Kenwood z pierdylionem nakładek, Misa na >6L zamiast marnych 2L xD, stalowe mieszadła, młynek do mięsa, blender 2L do którego można wlewać wrzątek, melakser z 8 końcówkami, sokowirówka, młynek. By dobić do 3k, mogłem sobie jeszcze dokupić końcówki do wykrawania makaronu oraz misę do robienia loda. Czy wasz thermomix robi loda? Chyba tylko raz ( ͡° ͜ʖ ͡
@zrobmy_sobie_rewolucje
Nie każdy. Teściowa miała tm5 i oddała córce, bo przy gotowaniu dla 5-6 osób słabo się sprawdza. Używała do podstawowych rzeczy jak wyrabianie ciasta na pierogi czy pizzę, a to samo może zrobić robot planetarny, z którego jest dużo bardziej zadowolona.

Ja z kolei użytkuję tm6 od jakiegoś miesiąca i na razie jestem zadowolona.

Z plusów:
+ Ustawiasz gar z zupą, sosem czy varome i nie musisz do tego podchodzić co
@Kernydz: @gysnde ech, typowe "jeśli 6k to dla Ciebie dużo..." i inne żenujące chwyty. Ja się nie pozwalam przekręcić ani na 50, ani na 100, ani na 6000 i nic do tego nie ma, czy mnie stać, czy nie. Po prostu nie każdy lubi być dymanym frajerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zrobmy_sobie_rewolucje , niektórzy kupują, bo odczuwają presję społeczną, model sprzedaży jest specyficzny nie przez przypadek, najbardziej
@zrobmy_sobie_rewolucje
Dodało mi komentarz mimo, że nie chciałam więc tu kontynuuje.

Jeśli chodzi o minusy to na razie poza tym co wyżej zaznaczyłam jako +/- nie odnajduje. Może wraz z czasem użytkowania się coś pojawi.

Ogólnie rzecz biorąc przy dwóch pracujących osobach to duże ułatwienie. Argumentem, który też był za kupnem było to, że zaraz spodziewamy się dziecka i może to być przydatne, bo szybko robi dania dla niemowląt, jakieś zupki, przeciery,
@zrobmy_sobie_rewolucje: mam podobne przemyślenia. Chociaż mówienie że termomix to garnek to też nie jest fair: - to szybkowar/robot kuchenny/płyta grzewcza/waga zintegrowana i tablet do gotowania w jednym. Mimo wszystko to cudo nie jest warte wiecej niż "lidlomixy", i okolice 2k jest uczciwą ceną. 6k to już sekciarstwo.
@xfin: to nie jest urządzenie dla ciebie. To jest dla rodzin z dziećmi żeby kobieta nie musiała się #!$%@? z codziennym obiadem, bo dziś często kobieta pracuje zamiast zajmować się domem.

Ale wykopkowe spierdoxy nie ogarniają umysłami takich pojęc jqk 'dzieci' i 'rodzina' i wszystko równają do swojego samotno incelowskiego trybu życia xd
@zrobmy_sobie_rewolucje: typie nie obrażaj thermomixa bo to dobry niemiecki produkt( ͡° ͜ʖ ͡°) może i jest na niego hype, ale jak ktoś tu napisał oszczędza czas, pieniądze i miejsce. jak będziesz duży i będziesz liczył wydatki szybko dojdziesz do wniosku, że lepiej i taniej ugotować zupę w tm niż na płycie indukcyjnej, która 2-3 kW na godzinę bierze, a tm ułamek tego...
acha ten "garnek" pozwala też
Być może sprawdzi się dla skromnych, biedniejszych domostw, gdzie na wyposażenie kuchni za 30-40k nie ma widoków


@andrzej-tester: bez przesady z tym 30k ;-) , pomijając meble wystarczy 1 płyta grzewcza, waga, podstawowy robot kuchenny z melaxerem/mieszadłem, szybkowar i tablet i masz wszystko to co w termomixie ;-)

Gdybym miał się zastanawiać nad typowym targetem to pewnie nie są osoby których nie stać na drogą kuchnię, ale jakieś żony, których mężowie