Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego każdy użytkownik thermomixa go chwali? W końcu kupił garnek za 6k PLNów jak jakiś senior w sanatorium xD. Mechanizm jest bardzo prosty, o ile część użytkowników thermomixa spojrzy prawdzie w oczy i dostrzeże, że zostali nabrani, to już przyznać się przed innymi, że jest się na tyle naiwnym żeby kupić zwykły garnek za 6k jest niebezpieczne, bo ktoś może tę naiwność wykorzystać.

Podobny mechanizm można zaobserwować w kryptowalutach, gdzie czasem inwestorzy ładują całe oszczędności w jakąś podróbę bitcoina, która jest scamem, a potem na nią naganiają tutaj na wykopie przez ileś lat, choć jej cena ciągle spada. Kiedy cena spada niemal do zera, usuwają konta i zakładają nowe, bo nie chcą być uważani za naiwniaków.

#thermomix #bitcoin #kryptowaluty #gotowanie #takaprawda
  • 210
Więc lepiej za 6k kupić sobie wyspecjalizowane urządzenia, niż garnek z mieszadełkiem xD


@zrobmy_sobie_rewolucje: tak, kup sobie elektryczna patelnie 200 litrów, jakich się używa w "restauracji", bo przecież jedno wyspecjalizowane urządzenie lepsze xD
Aaa i rozczaruje cię, w restauracjach Thermomix to często jedno z tańszych urządzeń, dobry pięć konwekcyjny to 50k ( hurr durr ile by można garczkow nakupowac)

Nie stać cię, nie interesuje cię taki sposób gotowanie - ok, ale
oho XD zaczyna się, mam garnek za 6k zł JESTEM KIMŚŚŚ XDD


@johnex74: chyba raczej "nie mam garnka, jestem lepszy niż naiwni debile", bo raczej to się tu często przewija

Ten sam produkt można kupić u konkurencji za około 2tyś.


@it-hero: acha. Kiedyś uważałem tak samo i gdyby nie żona kupiłbym Lidlomixa. Dobre urządzenie ale nie takie samo ludzie..
Ja już tu czytałem że L. lepszy xD jakoś nie znam
A weź takiemu powiedz ze lidlomix za 1/3 ceny bez potrzeby wykupowania subskrybcji robi to samo


@onea: Nie robi tego samego, ma dużo mniej podstawowych funkcji, mniej akcesoriów i 2x słabszy silnik. I weź tu dyskutuj z takimi jak nawet nie wiedzą o czym mowa xD
@zrobmy_sobie_rewolucje: Jest latwy w obsludze, skraca czas robienia potraw i co najwazniejsze, po wszystkim nie musze myc 3 rozych sprzetow, tylko wlewam wode i plyn do Thermomixa, nastawiam program i sam sie czysci. Dla mnie takie pieniadze to nie jest problem, a duzo wazniejszy jest czas spedzony z rodzina. Jak zamiast obierania, przygotowywania miksera itd. moge zrobic papke dla maluchow 4x krocej to jest to oplacalny wydatek.
dostajecie jakąś zniżkę na serwis za naganianie do sekty?


@malinq: To wy dzwonicie... Nikt tu nie zaklada watkow w stylu: Thermomix jest zajebisty, tylko "powiedzcie mi co w tym jest" to piszemy.

Mam mega #!$%@? na to, czy ktos to kupi, czy nie, poki nie #!$%@? sie w moje zycie, ja sie nie #!$%@? w wasze.
@gysnde: @Kernydz: argument, że "jak kogoś stać, to sobie kupuje" jest trochę inwalidą. Tak samo jak np zestaw garnków albo pościeli na pokazach dla emerytów - skoro was stać, to dlaczego nie kupujecie, tylko wolicie garnek za 30 zł i pościel za 100? Thermomix może i jest przydatny, ale można mieć lidlomix, który robi to samo za 1000 zł, a nie 6000.
@KaWuSia89: @rafal-kielpinski u mnie lata średnio 2,3 razy dziennie, jak się pracuje i ma 2 małych dzieci to jest mega przydatne. Chociaż uważam, ze dla singla albo pary dorosłych to bez sensu. Za to bawi mnie mega ból dupy bolaków cebulaków, że ktoś se chce kupić garnek za 6k XD
@zrobmy_sobie_rewolucje: jestem użytkownikiem thermomixa i szczerze mówiąc moja opinia o nim jest taka że jestem kompletną amebą kulinarną i mi dość się przydaje jednak cena jaką za niego dałem to jest porażka. Wystarczy przeliczyć sobie ile razy mógłbym zjeść na mieście za jego równowartość (o składnikach nie wspominam). Uzasadnienia ekonomicznego w tym zakupie nie widzę. Co do porównania z innymi urządzeniami z tej kategorii wydaje mi się ze podobnie jak 99%
@Grzesio87:
Fakt podobne, ale apple mimo wszystko to jest bardziej pewien rodzaj snobizmu, ludzie się tym dowartościowują. Telefon zawsze można wyciągnąć, niech biedak patrzy na jabłko. Thermomix za to, to już jest pełnoprawna psychoza i owczy pęd. Garnek z mieszadłem za 6k, który u większości leży i się kurzy xd.
termomiksiarze to sekta, nie wyobrażam sobie samemu nie zrobić jedzenia dokładnie tak jak chce i nie mieć nad procesem przyrządzania pełnej kontroli, po prostu nie potrafić gotować i dorabiać do tego jakąś łatkę ekskluzywności gdy tak naprawdę wyskakujesz z 6k za garnek i chodzisz po forach w internecie wykłócać się jak to rzekome biedaki ci zazdroszczą i robisz to tylko dlatego bo wiesz, że dałeś z siebie zrobić wała przez zakup tego
@zrobmy_sobie_rewolucje
akurat do drobnych prac moja używa thermomixa w pracy, ale jak gotuje 400 l zupy, albo ma do pokrojenia 60 kg,40 kg papryki, 50 kg polędwicy a przez wieczór na a'la carte przyrządzi 200 burgerów to się nie uda, w domu też mamy bo skraca czas przygotowywania posiłków traktujemy go jak dodatkowe narzędzie na równo z dobrym nożem czy patelnia, nie jest w stanie zastąpić wszystkiego ale jest dobrym uzupełnieniem. przejaw