Wpis z mikrobloga

@LonNon no ciekawe kto będzie tej sztucznej inteligencji implementował algorytmy uczenia maszynowego :)

jak na razie nie jest w stanie zrobić dobrze działającego frontu strony internetowej
  • Odpowiedz
@LonNon:
Kompilator zastąpi programistów bo jak to nie pisać samemu wsadu w hexeditorze, kwiii.
Języki wysokiego poziomu zastąpią programistów bo jak to nie pisać se instrukcji skoku w (ass)emblerze, kwii.
Scaffolding zastąpi programistów bo jak to nie pisać boilerplate do cruda, kwiii.
Sztuczna Inteligencja...
  • Odpowiedz
Budujac skomplikowane systemy biznesowe, nie chodzi o sam kod. Chodzi głównie o konwersje tego co chce / potrzebuje klient, na funkcjonalność. Nawet gdyby caly mój kod mógł byc napisany bezbłędnie przez AI, to i tak siedziałbym tutaj i rzeźbił jakieś prompty, łączył to wszystko w całośc, gadał z klientem, robił przeróbki, testy itp itd.

Ja bym bardzo chętnie w to wszedł, ale do tego daleka droga jeszcze ;)
  • Odpowiedz
@LonNon: jezuuu w końcu pójdę do uczciwej pracy. PiS już zapowiedział, ze w związku z pojawieniem się AI programiści będą mogli iść na wcześniejszą emeryturę (wymagany wiek 35 lat i 5 lat w branży). A jak masz 2 bąbelki to możesz iść w wieku 30 lat.
  • Odpowiedz
@LonNon: Może i kiedyś zastąpi, ale przy okazji wszystkich pracowników biurowych i zostaną sami fizyczni, których nie opłaca się zastąpić maszynami. Nie wiem czemu ludziom się wydaje, że AI by zastąpiło tylko programistów, a ludzi klepiących excela, HR, analityków, pm, księgowość itp. nie ruszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@LonNon: Na koniec dnia znalazłem nietypowego buga - memset nie działał. Zawołaj mnie jak AI będzie w stanie znaleźć takie problemy, to wtedy zacznę się martwić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz