Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzę, że korepetycje dość zdrożały w ciągu kilku lat. Moje pytanie brzmi: jaka stawka za korki jest według was odpowiednia w przypadku takiej osoby: ukończony licencjat z germanistyki, duże miasto. Magisterka z innego przedmiotu. 60 zł za godzinę i od razu 2 godziny pod rząd, będzie ok?

Obserwując olx i facebooka widzę mniej więcej ile biorą dane osoby:
studenciak: 40-60 zł
osoba po studiach: 60-80 zł
nauczyciel/osoba z kilkuletnim doświadczeniem: 80 - 100 zł i więcej

Zgadzacie się z tymi stawkami z doświadczenia?

Moje pytanie numer 2: czy w przypadku korków, łatwo o regularność zarobków? Tzn zakładając, że będę dobry i będę dostępny od rana do wieczora, to myślicie, że wyciągnięcie 2500-3000 zł będzie osiągalne? Myślę np. nad blokiem 2 godzin i braniem 120 zł od ucznia za coś takiego. Wykonalne, żeby taki uczeń przychodził do mnie co tydzień/dwa?

Ogólnie interesuję mnie branża korków, pochwalcie się ile wy płacicie za korki, ile bierzecie. Może ktoś z was jest profesjonalnym korepetytorem i tylko tym się zajmuję?

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #praca #angielski #niemiecki #francuski #studbaza #studia #korepetycje #szkola #krakow #warszawa #lodz #poznan #matura #liceum #technikum
  • 10
Moje pytanie numer 2: czy w przypadku korków, łatwo o regularność zarobków?


@Zimny-jak-lod: tak i nie. Zdarza się często, że jakiś rodzic truje Ci przez tydzień o termin na korki, a jak przychodzi co do czego, to dzieciak ma to i tak w d... Zależy od targetu. Łatwiej o regularność przygotowując do matury. Inaczej święta, ból głowy, katar... I często lekcje odwołane nawet godzinę przed terminem, bo coś się dzisiaj dziecko
@UlanaGraszka: a jak ze stawkami? później mówisz, że działa tzw. poczta pantoflowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy po rozkręceniu się możliwe jest coś takiego: w poniedziałek - Kubuś wtorek Marcelina środa Julia czwartek Tomek piątek Eugeniusz wszyscy po 2 godzinki i tak co tydzień? Czy to tak ładnie tylko na papierze wygląda, a ludzie rezygnują itp itd?
@Zimny-jak-lod: u mnie jest tygodniowo ~17h ze stałymi bywalcami. Każdy przychodzi konkretnego dnia o konkretnej godzinie, mamy sztywny grafik. Najczęściej terminy to od 14 do 18 (pn-pt). Nie mam stałych stawek. Jednostrzałowiec dostaje stawkę maks (80), stali klienci raczej niższa stawka (~60). Czasami też jakiś znajomy poprosi... ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na początku roku szkolnego było nawet tak, że przez pocztę pantoflową przychodziły do mnie mikrusy na
@UlanaGraszka: oo dzięki wielkie, rozumiem, że tylko stacjonarnie? a mogę zapytać z czego dajesz korki? duże miasto?

Po jakim czasie od rozpoczęcia działania w branży, można uzyskać taką regularność jaką masz Ty? Dużo ogłoszeń widzę, że dają korki online używając tablicy jakiejś i spotkań na zoomie itp xD nie myślałaś nad tym? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wiem, że sporo pytań, ale znasz się na tym więc
@UlanaGraszka:

1. Jakie metody na ogłaszanie się stosowałaś na początku? Olx czy coś innego, grupki na fb, reklamy itp.
2. Jakich materiałów używasz teraz i jak zaczynałaś? Swoje autorskie kserówki, zlepki zadań czy po prostu rozdział po rozdziale np. Kiełbasa ( ͡° ͜ʖ ͡°) (pamiętam to repetytorium xD)
3. Uczysz dzieci/młodzież/dorosłych?
4. Jakie masz wykształcenie, jeśli można wiedzieć? Skończyłaś matmę/coś z matmą? Jak ważne jest wykształcenie, czy
@Zimny-jak-lod: 1. Grupy dotyczące miasta na FB
2. Dzieci na lekcjach w szkole podstawowej przerabiają tak mało materiału, że wystarczy ich podręcznik, zeszyt ćwiczeń i jakieś repetytorium (do egzaminu ósmoklasisty) do matmy. Do niemieckiego dzieciaki dostają ode mnie kurs supermemo na telefon, gramatykę Bęzy i jakieś lekkie lektury (A1-A2). Podręcznika szkolnego nawet nie dotykamy.
3. Głównie podstawówka, bo przy takim materiale mam dużą podzielność uwagi (uczeń - roczne dziecko ;) ).